• Uroczystości majowe

          • Dziś w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie oraz nauczyciele, aby uczcić i upamiętnić to doniosłe wydarzenie w historii Polski.

            Uczniowie klasy szóstej w skrócie przedstawili historię powstania, a także prezentacje o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja oraz jej wpływ na losy Polski.

            Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, który stanowi hołd dla wolności i niepodległości naszego kraju.

        • ZROBILIŚMY TO PORAZ TRZECI Z RZĘDU !!!!
          • ZROBILIŚMY TO PORAZ TRZECI Z RZĘDU !!!!

          • AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU PIŁKARSKIEGO TYMBARK

            Na obiektach sportowych w Wiązownicy (stadion i orlik) 24 kwietnia odbyły się powiatowe rozgrywki największego turnieju piłkarskiego w Europie. Awans do tego etapu rozgrywek z eliminacji gminnych uzyskały 4 połączone zespoły szkół Morawska i Tuczemp (U10 i U12 dziewcząt oraz U10 chłopców). Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się zespoły U10 i U12 dziewcząt, które zdecydowanie wygrały wszystkie swoje mecze nie dając żadnych szans przeciwnikom.. Bardzo blisko zwycięstwa był zespół najmłodszych chłopców U8, którzy po wygraniu 2:1 z Roźwienicą i 2:0 z SP nr 2 Jarosław ostatecznie uległ  szkole w Laszkach 0:2 zajmując drugie miejsce w powiecie co i tak jest wielkim sukcesem. Zespół U10 chłopców przegrał swoje mecze grupowe i nie awansował do dalszej fazy turnieju.

            W wielkim finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 maja w Stalowej Woli wystąpią nasze wszystkie reprezentacje dziewcząt U8, U10 i U12. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek, a zespołom chłopców dziękujemy za udział w tegorocznej edycji tego turnieju.

            Nasze zespoły wystąpiły w skladzie:

            U8 chłopcy: Piotr Gwóźdź, Hubert Sowa, Dominik Depciuch (Morawsko), Bartosz Pasaj, Oskar Noga, Radosław Krzyżostaniak , Patryk Długoń, Michał Huk (Tuczempy)

            U10 dziewczęta: Oliwia Gwóźdź, Julia Brzozan, Natalia Strójwąs, Sara Bęben (Morawsko), Marika Zając, Malwina Kociuba, Laura Czarniecka, Oliwia Waśniowska, Liliana Pasiecznik(Tuczempy).

            U10 chłopcy: Paweł Półtorak, Igor Depciuch (Morawsko), Norbert Hajnosz, Kajetan Majcher, Adam Kawalec, Tomasz Blajer, Mikołaj Stopyra, Kacper Jasny, Szymon Lis (Tuczempy).

            U12 dziewczęta: Marysia Gwóźdź, Gabriela Myłek (Morawsko), Martyna Hajnosz, Antonina Trelka, Aleksandra Haloszka, Wiktoria Łaba, Zuzanna Szkolnik, Karolina Ladaczyńska,  Wiktoria Pankiewicz, Maja Jasny, Lena Maciaszek, Julia Adamarek (Tuczempy).

             

          • Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia w naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi.  

            Uczniowie klasy VIII pod przewodnictwem Pani Barbary Pikuły przybliżyli młodszym koleżankom I kolegom problem ratowania naszej planety Ziemi i niewłaściwego korzystania ludzi z jej zasobów. Chłopcy  przypomnieli jak segregować śmieci i  zaprosili dzieci do nauki segregacji odpadów.

            Również z tej okazji został zorganizowany przez Panią Ewę Pels i Panią  Agnieszkę Kowal konkurs ekologiczny pod hasłem: "Eko-Zabawka". W konkursie wzięli udział uczniowie że szkoły i przedszkolaczki, które wspólnie z rodzicami przygotowały prace konkursowe. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. I tak w grupie starszej I miejsce zajął Szymon Gwóźdź, II miejsce Julia Wanio, a III Gracjan Gwóźdź.  W grupie młodszej dwa pierwsze miejsca zajęły Nikola Adamarek i Emilia Gwóźdź, II miejsce Nikola Dzięgielowska, III Sara Bęben. U Przedszkolaków I miejsce zajęła Matylda Krzan, II Emilia Cena, a III Jagoda Naziemkowska. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział.

          • Prace domowe w szkole podstawowej nieobowiązkowe

          • R O Z P O R Z Ą D Z E N I E

            M I N I S T R A  E D U K A C J I 1)

            z dnia 22 marca 2024 r.

            zmieniające rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych

             

            Na podstawie art. 44zb ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z

            2022 r. poz. 2230 oraz z 2023 r. poz. 1234 i 2005) zarządza się, co następuje:

            § 1. W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 2572) wprowadza się następujące zmiany:

            1. po § 12 dodaje się § 12a w brzmieniu:

            „§ 12a. 1. W ramach oceniania bieżącego z zajęć edukacyjnych w szkole

            podstawowej:

              1. w klasach I–III nauczyciel nie zadaje uczniowi:
                1. pisemnych prac domowych, z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą,
                2. praktyczno-technicznych prac domowych

            – do wykonania w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych;

              1. w klasach IV–VIII nauczyciel może zadać uczniowi pisemną lub praktyczno- techniczną pracę domową do wykonania w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, z tym że nie jest ona obowiązkowa dla ucznia i nie ustala się z niej oceny.
            1. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a, są obowiązkowe dla ucznia i nauczyciel może ustalić z nich ocenę.
            2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nauczyciel sprawdza wykonaną przez ucznia pisemną lub praktyczno-techniczną pracę domową i przekazuje mu informację, o której mowa w § 12.”;
            1. w § 18 ust. 2 otrzymuje brzmienie

            1) Minister Edukacji kieruje działem administracji rządowej – oświata i wychowanie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Edukacji (Dz. U. poz. 2717).

            „2. Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne, do średniej ocen, o której mowa w ust. 1, wlicza się także roczne oceny klasyfikacyjne uzyskane z tych zajęć.”;

            1. w § 19 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

            „2. Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne, do średniej ocen, o której mowa w ust. 1, wlicza się także końcowe oceny klasyfikacyjne uzyskane z tych zajęć.”.

            § 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2024 r., z wyjątkiem § 1 pkt 1, który wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2024 r.

             

            MINISTER EDUKACJI

             

             

             

            Czym jest motoryka mała?

            Motoryka mała określa zespół wszelkich czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk. Motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi wykształcać i doskonalić motorykę małą. Aby proces kształcenia i doskonalenia był jak najbardziej skuteczny, powinien zacząć się w możliwie najwcześniejszym etapie życia. Początkowo dziecko uczy się chwytania zabawki, następnie układania klocków, trzymania sztućców, kolorowania aż do nabywania umiejętności pisania czy zawiązywania sznurowadeł. Motoryka mała jest wykształcana poprzez swobodny ruch i codziennie czynności, ale także w trakcie konkretnie ustalonych i wymyślonych w tym celu zabaw.

        •  Indywidualno - drużynowe biegi przełajowe
          • Indywidualno - drużynowe biegi przełajowe

          • 4 kwietnia do Pruchnika przyjechali najlepsi biegacze z powiatu jarosławskiego. Nasza szkoła wystawiła 3 drużyny: 
            - chłopcy starsi (klasy 8 i 7) bieg na 1000 metrów
            - chłopcy młodsi (klasy 4 i 3) bieg na 600 metrów
            - dziewczyny młodsze (klasy 4 i 3) bieg na 600 metrów
            W każdej kategorii wszyscy bieg rozpoczynają ze startu wspólnego, a uzyskane miejsca liczą się zarówno do wyniku drużyny jak i lokaty indywidualnej. 
            Wyniki:
            -chłopcy starsi (Bartosz Myłek, Piotr Kąfera, Szymon Lachowicz, Wiktor Młynarski i Mikołaj Pels) 3 miejsce drużynowo, indywidualnie najlepszy wynik Bartosz Myłek miejsce 5
            -chłopcy młodsi (Michał Burzański, Igor Olech, Michał Leśniowski, Piotr Naziemkowski i Radek Gwóźdź) 4 miejsce drużynowo, indywidualnie najlepszy Michał Burzański 3 miejsce i awans na zawody rejonowe!!!
            -dziewczyny młodsze (Laura Leśniowska, Emilka Cena, Amelka Płoskoń, Julia Wanio, Zosia Ślimak i Sara Bęben) 4 miejsce drużynowo, indywidualnie najlepsza Sara Bęben 19 miejsce.
            Wszystkim naszym uczestnikom dziękujemy za udział, a szczególne gratulacje należą się Michałowi Burzańskiemu i sztafecie chłopców starszych za miejsca na podium.

        • Drukujemy w 3D
          • Drukujemy w 3D

          • Na lekcjach informatyki, mając na uwadze zbliżające się Święta Wielkanocne, zajmowano się wykonywaniem ozdób związanych z tą właśnie okazją. Skorzystano z drukarki 3D. Wydruki przekazano uczniom kl. 5 i 6, którzy za pomocą pisaków 3D ozdobili pisanki. 

            Dziękujemy Karolinie za wykonanie dekoracji na korytarzu.

            #laboratoriaprzyszlosci 

        • Wiosna, wiosna, wiosna
          • Wiosna, wiosna, wiosna

          • 22 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wiosna, wiosna, wiosna".

            Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3.

            Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani, również pod względem wizualnym. Niełatwe zadanie stoi teraz przed jurorami. Werdykt poznamy już niebawem, podczas apelu świątecznego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

          • REKOLEKCJE SZKOLNE

          •  

            Czwartek, 14 marca 2024 r.

            9.00 - spotkanie w szkole, a po nim przejście do kościoła na mszę świętą

            ok. 10.30 - zakończenie

            Piątek, 15 marca 2024 r.

            9.00 - spotkanie w szkole, a po nim przejście do kościoła na drogę krzyżową

            ok. 10.30 - zakończenie

        • Szkolny Dzień Gofra
          • Szkolny Dzień Gofra

          • W czwartek 29 lutego świętowaliśmy Szkolny Dzień Gofra. Oprócz przyjemności dla naszych kubków smakowych mieliśmy okazję uczynić dobro i dorzucić swoją mała cegiełkę do szczytnego celu jakim jest zbiórka funduszy na leczenie onkologiczne Pani Kasi. Dzięki Waszym wielkim sercom i wrażliwości na drugiego człowieka uzbieraliśmy 2000 zł. Cała kwota została wpłacona na konto onkozbiórki Pani Kasi.

            https://onkozbiorka.pl/katarzyna-marzenska-lomacz

            Bardzo Wam dziękujemy !!!

        • Gminne Igrzyska dzieci w mini piłce siatkowej - Munina 29.02.2024
          • Gminne Igrzyska dzieci w mini piłce siatkowej - Munina 29.02.2024

          •  

            W ostatnim dniu lutego w hali sportowej w Muninie rywalizowaliśmy w mini piłce siatkowej i  był to dla nas bardzo udany turniej. Reprezentacja dziewcząt po bardzo wyrównanych meczach zajęła 3 miejsce do końca walcząc o zwycięstwo w zawodach (zabrakło do tego wygrania jednego seta przy prowadzeniu 1:0 w ostatnim meczu z Muniną). To co nie udało się dziewczętom zrobili nasi młodsi chłopcy, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i po raz pierwszy w tym roku szkolnym wygrali zawody gminne. Wielkie gratulacje dla obu naszych reprezentacji….wygląda na to, że siatkówka staje się powoli specjalnością naszej szkoły i w następnych latach również możemy się spodziewać sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

            ZS-P Morawsko reprezentowali:

            Reprezentacja dziewcząt: Klaudia Szulim, Amelia Kłos, Lena Wacht, Wiktoria Wiśniowska, Milena Naziemkowska, Gabriela Myłek, Magdalena Nietrzeba, Julia Wanio, Emila Cena.

            Reprezentacja chłopców: Sylwester Sznaj, Kuba Duda, Krystian Naziemkowski, Jakub Biega, Tobiasz Kociuba, Karol Sadowski, Patryk Kaleta, Michał Burzański, Michał Leśniowski i Igor Olech.

        • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej i siatkówce chłopców
          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej i siatkówce chłopców

          •  

            Po zwycięstwach w zawodach gminnych przyszedł czas na rozgrywki powiatowe.

            Najpierw nasi starsi chłopcy rywalizowali 13 lutego w hali sportowej SP nr 1 w Jarosławiu w piłce ręcznej zajmując po pechowych porażkach z Rozborzem Długim i SP nr 2 Jarosław 4 miejsce. W turnieju tym zwyciężyła szkoła z Pruchnika która wysoko wygrała wszystkie spotkania.

            Po piłce ręcznej przyszedł czas na siatkówkę. 28 lutego w hali sportowej w Radymnie spotkały się najlepsze szkoły z powiatu jarosławskiego. Jechaliśmy tam licząc na to, że będziemy walczyć o zwycięstwo ponieważ chłopcy w tej dyscyplinie sportu reprezentują wysoki poziom jak na szkołę podstawową. Potwierdziło się to na zawodach bo byliśmy najlepiej grającym zespołem i otrzymaliśmy wiele pochwał. Niestety chłopcy w decydującym meczu o awans do finału przegrali ze…. stresem i mimo wysokiego prowadzenia nie potrafili pokonać szkoły z Piwody. Na pocieszenie wygraliśmy zdecydowanie mecz o 3 miejsce z SP nr 2 z Jarosławia rewanżując się za porażkę z tą szkołą w turnieju piłki ręcznej.

            Drużyna chłopców w obu zawodach wystąpiła w składzie: Piotr Kąfera, Szymon Lachowicz, Bartosz Myłek, Filip Kaleta, Michał Rogała, Tomasz Kleczewski, Wiktor Młynarski, Fabian Dziedzic, Mikołaj Pels i Michał Pajda.

          • Rozliczyliście się już za 2023 rok?

          •  

            W naszej szkole w tym roku został założony Uczniowski Klub Sportowy - Płomyk Morawsko

            Istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasz klub. Całość z tych wpłat przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego dla naszych uczniów.

            Jak to zrobić:

            - w pozycji 124 wpisujemy KRS 0000197334

            - w pozycji 126 cel szczegółowy 1,5% wpisujemy:

            Uczniowski Klub Płomyk Morawsko,

            37-514 Munina,

            Morawsko 203 B

            - w pozycji 127 Wyrażam zgodę robimy znak x

            Tym, którzy wspomogą nasz UKS w ten sposób z góry dziękujemy.

             

          • BohaterON w naszej szkole

          • BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. 

          • „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

          • Ferie to okres przerwy w nauce szkolnej, trwający kilka tygodni, który umożliwia uczniom odpoczynek od zajęć lekcyjnych. Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej jest dostępny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”.

            Ponadto, na stronie https://www.gov.pl/.../bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men... zamieszczone są informacje dla rodziców/opiekunów, organizatorów oraz uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom/opiekunom odpowiednie przygotowanie dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

        • Najlepsi w siatkówce
          • Najlepsi w siatkówce

          • 18 stycznia w Muninie odbyły się gminne zawody w ramach igrzysk młodzieży szkolnej w piłce siatkowej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z terenu Gminy Jarosław.

            W turnieju chłopców nasza szkoła nie dała szans rywalom zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze i wszystkie sety. Zajęliśmy pierwsze miejsce i z dużymi szansami będziemy reprezentować nasz region na zawodach powiatowych.

            Nasze dziewczyny dzielnie walczyły i po wyrównanej grze zajęły 4 miejsce. Było tam wszystko: stres , płacz , wyrzucenie trenera ale ogólnie dużo emocji i fajna zabawa.

            Turniej ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, wielkie gratulacje dla chłopaków i powodzenia w kolejnej fazie.

            Dziewczyny grały w składzie:

            Diana Konieczny,

            Weronika Biega,

            Karolina Gwóźdź,

            Kamila Zięba,

            Amelia Kłos,

            Milena Naziemkowska,

            Gabriela Myłek i

            Magdalena Nietrzeba.

             

            Chłopcy grali w składzie:

            Wiktor Młynarski,

            Fabian Dziedzic,

            Mikołaj Pels,

            Szymon Lachowicz,

            Bartosz Myłek,

            Piotr Kąfera,

            Michał Rogała,

            Tomasz Kleczewski,

            Michał Pajda i

            Filip Kaleta.

        • PCN „Łukasiewicz” u naszych uczniów
          • PCN „Łukasiewicz” u naszych uczniów

          • 17 stycznia w naszej szkole gościliśmy interaktywną wystawę mobilną Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Wystawa zawierała kilkanaście eksponatów, pokazujących esencję tego, co można zobaczyć, dotknąć i wypróbować w siedzibie PCN Łukasiewicz w Jasionce. Większość eksponatów, z których korzystali nasi uczniowie zachęcała do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty i cała wystawa wzbudziła ciekawość dzieci i zachęciła je do zadawania bardzo mądrych pytań, na które odpowiadali animatorzy. Panowie animatorzy dostosowali prezentowane eksperymenty do kategorii wiekowych naszych dzieci, tak, aby każde z nich mogło zrozumieć pewne zjawiska. Dziękujemy animatorom PCN „Łukasiewicz” za odwiedziny w naszej szkole.

        • Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym
          • Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

          • 10 stycznia w Surochowie uczniowie klas młodszych ze szkół z terenu gminy Jarosław rywalizowali w zawodach w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwester Sznaj i Kuba Duda w turnieju chłopców oraz Gabriela Myłek i Milena Naziemkowska w turnieju dziewcząt. Obie nasze drużyny zajęły w turnieju drugie miejsce. 

             

            Fot. Grzegorz Bursztyka.