• Biblioteka Przedszkolaka

• 24 maja odbyły się warsztaty realizowane w ramach projektu Biblioteka Przedszkolaka. Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Projekt polega na inauguracji działalności Bibliotek Przedszkolaka w przedszkolach publicznych. Każda z placówek przedszkolnych biorących udział w projekcie otrzymuje na własność minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się dziesięć nowości wydawniczych, a każde dziecko biorące udział w projekcie otrzymuje karty pracy do realizacji działań warsztatowych. Podczas inauguracyjnych warsztatów z Panem Łukaszem Dębskim z Fundacji Burza Mózgów dzieci wykonały własne, spersonalizowane teczki, do których będą wkładać arkusze ze zrealizowanymi zadaniami dotyczącymi przeczytanych w trakcie roku książek. Do wspólnego czytanie książek zapraszane są Babcie i Dziadkowie przedszkolaków.

• Sukces Julii

• Z wielką dumą informujemy, że nasza uczennica Julia Gwóźdź zdobyła nagrodę główną XXXI Konkursu Piosenki o Złoty Klucz do Sławy, który odbył się 28 kwietnia 2022 roku w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Julka Gwóźdź serdecznie gratulujemy!!!

• Pierwszaki z wizytą w bibliotece

• Uczniowie klasy I z wielka radością przybyli do szkolnej biblioteki, by przypomnieć  sobie zasady  funkcjonowania biblioteki  i zachowania się w tym miejscu. Poznali historię książki  i dowiedzieli się jaką długą drogę musi przebyć, zanim trafi na biblioteczną półkę.  Następnie wspólnie ułożyli „Kodeks czytelnika” i wymienili zalety czytania książek. Na zakończenie spotkania  wysłuchali pięknych wierszy Jana Brzechwy.