• Gratulujemy

• Dobra passa trwa! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy uczennicom i uczniom klas 7 i 8 dzielnie wspomaganym przez szóstoklasistó.

• Wykorzystanie drukarki 3D - ozdoby świąteczne

• W ramach projektu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy drukarkę 3D Adventurer 4, która na stałe została zainstalowana w pracowni komputerowej.

Na informatyce uczniowie klasy 7 rozpoczęli przygodę z projektowaniem ozdób świątecznych w programie Tinkercad. Na zajęciach nauczyciel poinstruował, jak zaprojektować prostą dekorację świąteczną i pokazał, że stworzoną ozdobę można wydrukować w szkolnej pracowni. Druk przygotowanego projektu ozdoby świątecznej trwał do 3.5 h.  Uczniowie z wielką ciekawością pracowali i obserwowali nowoczesny druk 3D. Zafascynowani nowoczesną technologią zaczęli samodzielnie projektować wymyślone ozdoby choinkowe w poznanym programie. Projekty stworzone na laptopach stawały się realnymi przedmiotami.

Ubieranie choinki to tradycja i zarazem jeden z najpiękniejszych świątecznych zwyczajów. Wydrukowane ozdoby zostały przybrane za pomocą pisaków 3D. Przedmioty wykonane przez uczniów powieszono na choince w korytarzu na pierwszym piętrze.

• Zapraszamy na Kiermasz

• Serdecznie zapraszamy na nasz Świateczny Kiermasz Ciast.

Odkryjcie różnorodność smaków wśród domowych wypieków, stworzonych przez utalentowane ręce naszej społeczności niezawodnych mam!

• Mikołajkowo - świąteczna sceneria w naszej szkole

• W szkole już od kilku tygodni czuje się atmosferę radosnego oczekiwania na nadchodzące święta. Korytarze przemieniają się w czarodziejskie miejsca ozdobione kolorowymi girlandami, gdzie królują choinki, bombki i świąteczne dekoracje. Nauczyciele i uczniowie zaangażowani są w organizację różnorodnych działań, pracują nad inscenizacjami, kolędami i prezentacjami, aby podczas wigilijnych spotkań zachwycić wszystkich swoimi umiejętnościami.

Przygotowanie szkoły do świąt to nie tylko dekoracje i elementy artystyczne. Wzmożona jest także działalność charytatywna. Szkoła angażuje się w zbiórki żywności, odzieży lub zabawek dla potrzebujących, ucząc wszystkich uczniów solidarności i pomocy innym.

W ten sposób nasza szkoła staje się miejscem, gdzie nie tylko zdobywa się wiedzę, ale także kształtuje charakter, przyjacielską społeczność i gotowość do niesienia pomocy.

• Wizyta wyjątkowych Mikołajów

• Motomikołajki są świetnym przykładem na to, że motocykliści mają wielkie serca. Ubrani na czerwono nie zawiedli i przybyli do naszej szkoły!  Było głośno, wesoło, słodko...

Uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zebrali mnóstwo pięknych prezentów!

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem. Atmosfera w szkole była niesamowicie radosna i pełna świątecznego nastroju. Już od rana wszyscy uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na przybycie Mikołaja.

Gdy tylko dzwonek ogłosił zakończenie lekcji, uczniowie klas 0 - 3 zebrali się w auli, gdzie miało miejsce to magiczne spotkanie. Aula została udekorowana choinkami, girlandami i kolorowymi światełkami, co dodatkowo potęgowało świąteczny klimat.

Nagle, w drzwiach, pojawił się Mikołaj w swoim charakterystycznym czerwonym stroju, białej brodzie i z workiem pełnym prezentów. Dzieci wybuchnęły okrzykami radości, a na twarzach nauczycieli malowało się uśmiechy pełne ciepła i entuzjazmu.

Mikołaj zaczął rozmawiać z uczniami, pytał ich o postępy w nauce, o ich marzenia i zachowanie. Po chwili Mikołaj ogłosił, że przygotował dla każdego ucznia niespodziankę. Zaczęły się rozdawanie prezentów – kolorowe paczki z wstążkami i kokardami. Dzieci z podekscytowaniem otwierały swoje upominki, a radość malowała się na ich twarzach, gdy odkrywały, co znajduje się w środku.

Wielką niespodzianką okazała się również wizyta Pani Wójt Elżbiety Grunt i Pana Dyrektora Edwarda Pączki, którzy odwiedzili uczniów i wręczyli im prezenty.

Był to naprawdę magiczny dzień, pełen radości, uśmiechów i wspólnego świętowania. Mamy nadzieję, że Mikołaj odwiedzi naszą szkołę również w przyszłym roku, bo to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowy i baaaardzo miły dzień świąteczny.