• ZROBILIŚMY TO PORAZ TRZECI Z RZĘDU !!!!
          • ZROBILIŚMY TO PORAZ TRZECI Z RZĘDU !!!!

          • AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU PIŁKARSKIEGO TYMBARK

            Na obiektach sportowych w Wiązownicy (stadion i orlik) 24 kwietnia odbyły się powiatowe rozgrywki największego turnieju piłkarskiego w Europie. Awans do tego etapu rozgrywek z eliminacji gminnych uzyskały 4 połączone zespoły szkół Morawska i Tuczemp (U10 i U12 dziewcząt oraz U10 chłopców). Do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się zespoły U10 i U12 dziewcząt, które zdecydowanie wygrały wszystkie swoje mecze nie dając żadnych szans przeciwnikom.. Bardzo blisko zwycięstwa był zespół najmłodszych chłopców U8, którzy po wygraniu 2:1 z Roźwienicą i 2:0 z SP nr 2 Jarosław ostatecznie uległ  szkole w Laszkach 0:2 zajmując drugie miejsce w powiecie co i tak jest wielkim sukcesem. Zespół U10 chłopców przegrał swoje mecze grupowe i nie awansował do dalszej fazy turnieju.

            W wielkim finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 maja w Stalowej Woli wystąpią nasze wszystkie reprezentacje dziewcząt U8, U10 i U12. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie rozgrywek, a zespołom chłopców dziękujemy za udział w tegorocznej edycji tego turnieju.

            Nasze zespoły wystąpiły w skladzie:

            U8 chłopcy: Piotr Gwóźdź, Hubert Sowa, Dominik Depciuch (Morawsko), Bartosz Pasaj, Oskar Noga, Radosław Krzyżostaniak , Patryk Długoń, Michał Huk (Tuczempy)

            U10 dziewczęta: Oliwia Gwóźdź, Julia Brzozan, Natalia Strójwąs, Sara Bęben (Morawsko), Marika Zając, Malwina Kociuba, Laura Czarniecka, Oliwia Waśniowska, Liliana Pasiecznik(Tuczempy).

            U10 chłopcy: Paweł Półtorak, Igor Depciuch (Morawsko), Norbert Hajnosz, Kajetan Majcher, Adam Kawalec, Tomasz Blajer, Mikołaj Stopyra, Kacper Jasny, Szymon Lis (Tuczempy).

            U12 dziewczęta: Marysia Gwóźdź, Gabriela Myłek (Morawsko), Martyna Hajnosz, Antonina Trelka, Aleksandra Haloszka, Wiktoria Łaba, Zuzanna Szkolnik, Karolina Ladaczyńska,  Wiktoria Pankiewicz, Maja Jasny, Lena Maciaszek, Julia Adamarek (Tuczempy).

             

          • Dzień Ziemi

          • W poniedziałek 22 kwietnia w naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy Dzień Ziemi.  

            Uczniowie klasy VIII pod przewodnictwem Pani Barbary Pikuły przybliżyli młodszym koleżankom I kolegom problem ratowania naszej planety Ziemi i niewłaściwego korzystania ludzi z jej zasobów. Chłopcy  przypomnieli jak segregować śmieci i  zaprosili dzieci do nauki segregacji odpadów.

            Również z tej okazji został zorganizowany przez Panią Ewę Pels i Panią  Agnieszkę Kowal konkurs ekologiczny pod hasłem: "Eko-Zabawka". W konkursie wzięli udział uczniowie że szkoły i przedszkolaczki, które wspólnie z rodzicami przygotowały prace konkursowe. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. I tak w grupie starszej I miejsce zajął Szymon Gwóźdź, II miejsce Julia Wanio, a III Gracjan Gwóźdź.  W grupie młodszej dwa pierwsze miejsca zajęły Nikola Adamarek i Emilia Gwóźdź, II miejsce Nikola Dzięgielowska, III Sara Bęben. U Przedszkolaków I miejsce zajęła Matylda Krzan, II Emilia Cena, a III Jagoda Naziemkowska. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia za udział.

          • Prace domowe w szkole podstawowej nieobowiązkowe

          • R O Z P O R Z Ą D Z E N I E

            M I N I S T R A  E D U K A C J I 1)

            z dnia 22 marca 2024 r.

            zmieniające rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych

             

            Na podstawie art. 44zb ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z

            2022 r. poz. 2230 oraz z 2023 r. poz. 1234 i 2005) zarządza się, co następuje:

            § 1. W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 2572) wprowadza się następujące zmiany:

            1. po § 12 dodaje się § 12a w brzmieniu:

            „§ 12a. 1. W ramach oceniania bieżącego z zajęć edukacyjnych w szkole

            podstawowej:

              1. w klasach I–III nauczyciel nie zadaje uczniowi:
                1. pisemnych prac domowych, z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą,
                2. praktyczno-technicznych prac domowych

            – do wykonania w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych;

              1. w klasach IV–VIII nauczyciel może zadać uczniowi pisemną lub praktyczno- techniczną pracę domową do wykonania w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, z tym że nie jest ona obowiązkowa dla ucznia i nie ustala się z niej oceny.
            1. Ćwiczenia usprawniające motorykę małą, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a, są obowiązkowe dla ucznia i nauczyciel może ustalić z nich ocenę.
            2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nauczyciel sprawdza wykonaną przez ucznia pisemną lub praktyczno-techniczną pracę domową i przekazuje mu informację, o której mowa w § 12.”;
            1. w § 18 ust. 2 otrzymuje brzmienie

            1) Minister Edukacji kieruje działem administracji rządowej – oświata i wychowanie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Edukacji (Dz. U. poz. 2717).

            „2. Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne, do średniej ocen, o której mowa w ust. 1, wlicza się także roczne oceny klasyfikacyjne uzyskane z tych zajęć.”;

            1. w § 19 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

            „2. Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne, do średniej ocen, o której mowa w ust. 1, wlicza się także końcowe oceny klasyfikacyjne uzyskane z tych zajęć.”.

            § 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2024 r., z wyjątkiem § 1 pkt 1, który wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2024 r.

             

            MINISTER EDUKACJI

             

             

             

            Czym jest motoryka mała?

            Motoryka mała określa zespół wszelkich czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk. Motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi wykształcać i doskonalić motorykę małą. Aby proces kształcenia i doskonalenia był jak najbardziej skuteczny, powinien zacząć się w możliwie najwcześniejszym etapie życia. Początkowo dziecko uczy się chwytania zabawki, następnie układania klocków, trzymania sztućców, kolorowania aż do nabywania umiejętności pisania czy zawiązywania sznurowadeł. Motoryka mała jest wykształcana poprzez swobodny ruch i codziennie czynności, ale także w trakcie konkretnie ustalonych i wymyślonych w tym celu zabaw.

        •  Indywidualno - drużynowe biegi przełajowe
          • Indywidualno - drużynowe biegi przełajowe

          • 4 kwietnia do Pruchnika przyjechali najlepsi biegacze z powiatu jarosławskiego. Nasza szkoła wystawiła 3 drużyny: 
            - chłopcy starsi (klasy 8 i 7) bieg na 1000 metrów
            - chłopcy młodsi (klasy 4 i 3) bieg na 600 metrów
            - dziewczyny młodsze (klasy 4 i 3) bieg na 600 metrów
            W każdej kategorii wszyscy bieg rozpoczynają ze startu wspólnego, a uzyskane miejsca liczą się zarówno do wyniku drużyny jak i lokaty indywidualnej. 
            Wyniki:
            -chłopcy starsi (Bartosz Myłek, Piotr Kąfera, Szymon Lachowicz, Wiktor Młynarski i Mikołaj Pels) 3 miejsce drużynowo, indywidualnie najlepszy wynik Bartosz Myłek miejsce 5
            -chłopcy młodsi (Michał Burzański, Igor Olech, Michał Leśniowski, Piotr Naziemkowski i Radek Gwóźdź) 4 miejsce drużynowo, indywidualnie najlepszy Michał Burzański 3 miejsce i awans na zawody rejonowe!!!
            -dziewczyny młodsze (Laura Leśniowska, Emilka Cena, Amelka Płoskoń, Julia Wanio, Zosia Ślimak i Sara Bęben) 4 miejsce drużynowo, indywidualnie najlepsza Sara Bęben 19 miejsce.
            Wszystkim naszym uczestnikom dziękujemy za udział, a szczególne gratulacje należą się Michałowi Burzańskiemu i sztafecie chłopców starszych za miejsca na podium.