• Z przytupem pożegnali piękny październik…

• Dzisiejsza wycieczka uczniów klasy 2 do Centrum Edukacji Kulturalnej JOKiS zaowocowała poszerzeniem wiedzy o muzyce, rzeźbie, malarstwie, teatrze i architekturze. Pozwoliła też wspaniałe spędzić czas przy różnorodnych zabawach. Dodatkowo uczniowie odwiedzili zakład szewski i fryzjerski. Poznali ciężką pracę zatrudnionych tam osób. Wyprawę zakończyli tradycyjnie w lodziarni.

😉🌻🍁👌

• #SzkołaPamięta

• Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji ,,Szkoła pamięta", której celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pamięci o naszych bohaterach, związanych z historią miejscowości i regionu.

#SzkołaPamięta

• Trzecie miejsce w powiecie

• Dzięki zwycięstwu w zawodach gminnych nasza szkoła po raz pierwszy w swojej historii uczestniczyła w turnieju powiatowym w szachach drużynowych, który odbył się 24 października w Ryszkowej Woli, a były to zmagania w ramach igrzysk młodzieży szkolnej (klasy 7-8)

W zawodach tych zajęliśmy trzecie miejsce co jest dla nas miłą niespodzianką ale pozostał lekki niedosyt ponieważ do dalszej fazy rozgrywek awans uzyskały dwie najlepsze reprezentacje. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Wiktor Młynarski, Szymon Lachowicz, Bartosz Myłek i Kamila Zięba.

WIELKIE BRAWA I GRATULACJE .

• "Ślubujemy dziś!"

• To hasło przewodnie, które towarzyszyło Pierwszoklasistom w dniu 20 października 2023 roku. Wtedy to poprzez uroczyste Pasowanie na Ucznia, dzieci z klasy pierwszej zostały przyjęte do Braci Uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Morawsku. Aktu Pasowania dokonała Pani Dyrektor Alicja Gwóźdź, która wręczyła Uczniom legitymacje szkolne, dyplomy, obrazki Patrona Szkoły Bł. Ks. Jana Balickiego oraz drobne upominki. W trakcie uroczystości dzieci pokazały swoje umiejętności artystyczne. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Na Pasowanie Ucznia zostali zaproszeni rodzice, starsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, a także przedszkolaczki. Goście ofiarowali Pierwszakom piękne prezenty, a po skończonej uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

• Każda bateria sie liczy!

• Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Zbieram to w szkole". Misją programu jest niesienie pomocy najbiedniejszym, wśród których pracują misjonarze.

Przynieś do szkoły zużyte baterie zamiast wyrzucać do śmietnika. Poddane recyklingowi lub sprzedane uczynią jeszcze wiele dobra. Baterie można wrzucać do specjalnego pudełka w korytarzu, przy wejściu do szkoły.

• Szkoła pamięta

• Nasza szkoła zgłosiła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji można realizować różne działania. Oto propozycje:

- odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii,

- uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy,

- przygotowanie wystawy/gazetki poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii,

- przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i udokumentowania tego zdjęciem. Finał przedsięwzięcia odbędzie się w poniedziałek, 30 października - wtedy zbierzemy wszystkie zdjęcia z przeprowadzonych działań i zamieścimy w mediach z oznaczeniem #SzkołaPamięta

• Pierwsze zawody i od razu sukces

12 października odbyły się pierwsze zawody gminne w tym roku szkolnym. Rywalizację rozpoczęliśmy od szachów drużynowych.

Turniej ten zakończył się dla nas wielkim sukcesem bo po raz pierwszy w historii nasza szkoła wygrała rywalizację w gminie w tej dyscyplinie sportu. Dokonała tego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza starsza reprezentacja z klas 7-8 w składzie: Wiktor Młynarski, Szymon Lachowicz, Bartosz Myłek i Kamila Zięba WIELKIE BRAWA I GRATULACJE .

Podziękowania też należą się młodszej drużynie z klas 4-6 (w składzie: Jakub Biega, Kuba Duda, Sylwester Sznaj i Gabrysia Myłek), która w Igrzyskach Dzieci zajęła 3 miejsce.

W czasach smartfonów, gier komputerowych i wszechobecnego internetu ciężko jest namówić kogoś do gry w szachy, a jest to bardzo świetny sposób spędzania wolnego czasu. Szachy sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi ucznia, kształcą pamięć, umiejętność logicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Tym bardziej cieszymy się, że w naszej szkole znalazło się wielu uczniów, którzy interesują się „Królewską grą”

• Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów

• Uczniowie z klasy siódmej i ósmej naszej szkoly wzięli dziś udział w projekcie pt. „Wzór odwagi: historia rodziny Ulmów” w ramach programu „Program Wsparcia Edukacji” ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Realizację programu rozpoczął wyjazdu do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Tu nasi uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów.”

• Szkoły pełne talentów

• Drodzy Rodzice I Uczniowie!!!

Przypominamy o zbiórce talenciakow dla naszej szkoły, można je przynieść do nas i wrzucać do specjalnie oznaczonych pudełek.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• Tradycyjnie w październiku świętowany jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W tym roku hasłem przewodnim jest: „Biblioteka szkolna: moje miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Nasza biblioteka również przygotowała wiele ciekawych inicjatyw skierowanych do całej społeczności szkolnej.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.