• Na lekcjach informatyki, mając na uwadze zbliżające się Święta Wielkanocne, zajmowano się wykonywaniem ozdób związanych z tą właśnie okazją. Skorzystano z drukarki 3D. Wydruki przekazano uczniom kl. 5 i 6, którzy za pomocą pisaków 3D ozdobili pisanki.

Dziękujemy Karolinie za wykonanie dekoracji na korytarzu.

#laboratoriaprzyszlosci

• Wiosna, wiosna, wiosna

• 22 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wiosna, wiosna, wiosna".

Wzięli w nim udział uczniowie z klas 1-3.

Wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani, również pod względem wizualnym. Niełatwe zadanie stoi teraz przed jurorami. Werdykt poznamy już niebawem, podczas apelu świątecznego. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!

• REKOLEKCJE SZKOLNE

Czwartek, 14 marca 2024 r.

9.00 - spotkanie w szkole, a po nim przejście do kościoła na mszę świętą

ok. 10.30 - zakończenie

Piątek, 15 marca 2024 r.

9.00 - spotkanie w szkole, a po nim przejście do kościoła na drogę krzyżową

ok. 10.30 - zakończenie

• Szkolny Dzień Gofra

• W czwartek 29 lutego świętowaliśmy Szkolny Dzień Gofra. Oprócz przyjemności dla naszych kubków smakowych mieliśmy okazję uczynić dobro i dorzucić swoją mała cegiełkę do szczytnego celu jakim jest zbiórka funduszy na leczenie onkologiczne Pani Kasi. Dzięki Waszym wielkim sercom i wrażliwości na drugiego człowieka uzbieraliśmy 2000 zł. Cała kwota została wpłacona na konto onkozbiórki Pani Kasi.

Bardzo Wam dziękujemy !!!

• Gminne Igrzyska dzieci w mini piłce siatkowej - Munina 29.02.2024

W ostatnim dniu lutego w hali sportowej w Muninie rywalizowaliśmy w mini piłce siatkowej i  był to dla nas bardzo udany turniej. Reprezentacja dziewcząt po bardzo wyrównanych meczach zajęła 3 miejsce do końca walcząc o zwycięstwo w zawodach (zabrakło do tego wygrania jednego seta przy prowadzeniu 1:0 w ostatnim meczu z Muniną). To co nie udało się dziewczętom zrobili nasi młodsi chłopcy, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i po raz pierwszy w tym roku szkolnym wygrali zawody gminne. Wielkie gratulacje dla obu naszych reprezentacji….wygląda na to, że siatkówka staje się powoli specjalnością naszej szkoły i w następnych latach również możemy się spodziewać sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

ZS-P Morawsko reprezentowali:

Reprezentacja dziewcząt: Klaudia Szulim, Amelia Kłos, Lena Wacht, Wiktoria Wiśniowska, Milena Naziemkowska, Gabriela Myłek, Magdalena Nietrzeba, Julia Wanio, Emila Cena.

Reprezentacja chłopców: Sylwester Sznaj, Kuba Duda, Krystian Naziemkowski, Jakub Biega, Tobiasz Kociuba, Karol Sadowski, Patryk Kaleta, Michał Burzański, Michał Leśniowski i Igor Olech.

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej i siatkówce chłopców

Po zwycięstwach w zawodach gminnych przyszedł czas na rozgrywki powiatowe.

Najpierw nasi starsi chłopcy rywalizowali 13 lutego w hali sportowej SP nr 1 w Jarosławiu w piłce ręcznej zajmując po pechowych porażkach z Rozborzem Długim i SP nr 2 Jarosław 4 miejsce. W turnieju tym zwyciężyła szkoła z Pruchnika która wysoko wygrała wszystkie spotkania.

Po piłce ręcznej przyszedł czas na siatkówkę. 28 lutego w hali sportowej w Radymnie spotkały się najlepsze szkoły z powiatu jarosławskiego. Jechaliśmy tam licząc na to, że będziemy walczyć o zwycięstwo ponieważ chłopcy w tej dyscyplinie sportu reprezentują wysoki poziom jak na szkołę podstawową. Potwierdziło się to na zawodach bo byliśmy najlepiej grającym zespołem i otrzymaliśmy wiele pochwał. Niestety chłopcy w decydującym meczu o awans do finału przegrali ze…. stresem i mimo wysokiego prowadzenia nie potrafili pokonać szkoły z Piwody. Na pocieszenie wygraliśmy zdecydowanie mecz o 3 miejsce z SP nr 2 z Jarosławia rewanżując się za porażkę z tą szkołą w turnieju piłki ręcznej.

Drużyna chłopców w obu zawodach wystąpiła w składzie: Piotr Kąfera, Szymon Lachowicz, Bartosz Myłek, Filip Kaleta, Michał Rogała, Tomasz Kleczewski, Wiktor Młynarski, Fabian Dziedzic, Mikołaj Pels i Michał Pajda.