• Wesołych Świąt

• Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim z serca płynące życzenia.

Niech te święta będą pełne ciepła rodzinnego i radości. Życzę dużo zdrowia, odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili refleksji. Spędźcie ten czas z bliskimi a w Nowym Roku spotkajmy się pełni energii, gotowi na nowe wyzwania.

Dziękuję za kolejny wspólny rok.

Alicja Gwóźdź

• Życzenia Ministra Przemysława Czarnka

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu kierownictwa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz swoim własnym pragnę przekazać Państwu najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Aby nadchodzący czas obfitował w spokój, ciepło i wzajemną życzliwość. Świąteczna, rodzinna atmosfera – pełna dobroci – niech trwa jak najdłużej.

Nowy Rok niech przyniesie Państwu wiele zadowolenia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Proszę o przekazanie życzeń wszystkim nauczycielom, pracownikom administracyjnym, a także uczniom oraz ich rodzicom.

życzenia

• Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

• Po emocjach koszykarskich przyszedł czas na rywalizację w kolejnej dyscyplinie zespołowej.

W dniu 14 grudnia nasza szkoła brała udział w gminnych rozgrywkach w piłce ręcznej klas młodszych, które odbyły się w Muninie. Do turnieju chłopców zgłosiło się 6 szkół, zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów. Nasi chłopcy niespodziewanie wygrali rywalizację w grupie B, później w półfinale pokonali Wólkę Pełkińską 2:0 i dopiero w wielkim finale ulegli szkole z Makowiska. Wielkie brawa za dzielną postawę w turnieju dla wszystkich chłopaków bo takiego wyniku nikt się nie spodziewał. W zawodach dziewcząt wzięło udział 4 szkoły, rywalizowaliśmy systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta ukończyły zmagania na 4 miejscu.

Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Milena Naziemkowska, Gabriela Myłek, Iga Duda, Kamila Dzięgielowska, Klaudia Szulim, Lena Wacht, Wiktoria Wiśniowska, Karolina Gwóźdź i Martyna Naziemkowska, Julia Wiszyńska i Amelia Kłos

Reprezentacja chłopców: Tobiasz Kociuba, Jakub Biega, Kuba Duda, Krystian Naziemkowski, Sylwester Sznaj, Fabian Dziedzic, Wiktor Młynarski, Michał Pajda, Tomasz Kleczewski i Mikołaj Pels.

W poniedziałek 19 grudnia w Muninie rozegrane zostały zawody w piłce ręcznej dla uczniów starszych z klas 7 i 8. W tym turnieju wzięła udział tylko reprezentacja chłopców, zespół dziewcząt ze względu na chorobę większości zawodniczek został zdekompletowany i nie mógł wystartować zawodach.  Chłopcy po zwycięstwie w turnieju koszykówki znów niemieli sobie równych i wygrywając wszystkie mecze z bilansem bramkowym 24 bramki zdobyte i dwie stracone zostali mistrzami gminy Jarosław w piłce ręcznej. Gratulacje dla całej drużyny i powodzenia na zawodach powiatowych.

Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Szymon Lachowicz, Grzegorz Trojnar, Jakub Bęben, Michał Duda, Aleksander Gołąb, Piotr Jędruch, Mikołaj Korus i Adam Nietrzeba (z powodu choroby w zawodach nie mogli brać udziału Bartosz Myłek, Piotr Kąfera i Filip Kaleta).

• Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców

• Jako zwycięzca turnieju gminnego mieliśmy prawo startu w zawodach powiatowych, które odbyły się w Jarosławiu w szkole Nr 1.Chłopcy odnieśli kolejny sukces bo w meczu o 3 miejsce pokonaliśmy szkołę z Radymna i zostaliśmy trzecią drużyną w powiecie jarosławskim (biorąc pod uwagę to jak mała jest nasza szkoła to jest to wielkie osiągnięcie). Zawody wygrała Wiązownica, drugie miejsce zajęła szkoła Nr 1 z Jarosławia. Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Piotr Kąfera, Szymon Lachowicz, Bartosz Myłek, Grzegorz Trojnar, Jakub Bęben, Michał Duda, Aleksander Gołąb, Mikołaj Korus i Adam Nietrzeba.

• Mikołajki

• Odwiedziny Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Na ten dzień dzieci były ubrane stosownie na tę okazję. Czas oczekiwania na szczególnego gościa umilił nam teatrzyk Zielony Melonik przedstawiając Opowieść o balwanku. Po przedstawieniu Święty Mikołaj rozdał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom, dzieci były szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do domu.

• Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

• Drugiego grudnia w Surochowie odbyły się szkolne mistrzostwa Gminy Jarosław w tenisie stołowym klas starszych. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Bęben, Bartosz Myłek, Żaneta Sapek i Oliwia Pelc. Turniej był bardzo wyrównany, a nasze obie drużyny były bliskie zwycięstwa. Ostatecznie chłopcy zajęli drugie miejsce, a dziewczęta uplasowały się na trzeciej pozycji.

• Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.  Misją jej jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w łącznej wysokości 30 000 zł.

Środki zostały wykorzystane na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.