• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre, dlatego 20 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na wstępie Pani Dyrektor przywitała wszystkich przybyłych gości. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola przedstawiły Jasełka, a uczniowie klas I-III przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny pt. „Jak za młodych lat”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem i uśmiechem na twarzy oglądali spektakl.

Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Pani Dyrektor oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

Do wykonania zdjęć i nagłośnienia wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach programu Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Polakom na Ukrainie

• Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

(Ks. Mieczysław Maliński).

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za wyrazy solidarności z narodem ukraińskim i niesienie pomocy w czasie dramatycznych wydarzeń w tym kraju.

• Nieletni wobec prawa

• Demoralizacja, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy, na które uczniowie klas 4 – 8 rozmawiali z policjantami z KPP w Jarosławiu.

St. sierż. Wioleta Machała-Hołyst wyjaśniła kto to jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki. Policjanci wytłumaczyli co oznacza określenie czyn karalny omawiając kilka artykułów z kodeksu karnego. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Zostali również poinformowani co to jest demoralizacja przedstawiając jednocześnie jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej.

Konsekwencją tych czynów i odbytej przez nich kary mogą być problemy ze znalezieniem pracy w przyszłości i powrót do życia w społeczeństwie.