• FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU O PUCHAR TYMBARKU
          • FINAŁ WOJEWÓDZKI TURNIEJU O PUCHAR TYMBARKU

          • Po eliminacjach gminnych i powiatowych przyszedł czas na finał województwa podkarpackiego w Stalowej Woli, który odbył się w 16 maja. Do tego turnieju zakwalifikowały się aż trzy nasze zespoły (U-8, U-10 i U12 dziewcząt) z sześciu jakie zgłosiliśmy w tym roku do rozgrywek. Ponieważ nie jesteśmy dużą szkołą dlatego mogliśmy wystawić wspólną reprezentację razem ze szkołą z Tuczemp.

            Kategoria U8 dziewcząt:

            W pierwszym meczu dziewczynki pokonały Olimp Stubno 5:0 z czego aż 4 bramki zdobyła Oliwia Waśniowska. W kolejnym spotkaniu przegraliśmy z zespołem Grodzisko Dolne 1:6. O tym kto awansuje do półfinału decydował ostatni mecz w grupie w którym zmierzyliśmy się z Olimpią Pysznica. Niestety mimo prowadzenia 1:0 ulegliśmy w tym spotkaniu 2:4 i zajęliśmy 3 miejsce w grupie co i tak jest dużym sukcesem biorąc pod uwagę to jak niewiele brakowało do awansu do fazy finałowej. Zespół U8 wystąpił w składzie: Wiktoria Sowa, Nikola Adamarek, Liliana Pasiecznik, Aleksandra Noga, Alicja Sebastianka, Oliwia Waśniowska i Zuzia Szymczycha.

            # Drużyna M Z:R:P Z:S B Punkty

            1 SP Grodzisko Dolne U8K 2833

            3 3:0:0 17:1 16 9

            2 UKS Olimpia ,,Orlęta" Pysznica U8K 2961

            3 2:0:1 6:7 -1 6

            3 ZS-P Morawsko/Tuczempy U8K 2594

            3 1:0:2 8:10 -2 3

            4 UKS OLIMP STUBNO U8K 2586

            3 0:0:3 0:13 -13 0

            Kategoria U10 dziewcząt:

            W składzie naszego zespołu były wszystkie dziewczyny, które w tamtym roku zajęły drugie w województwie w kategorii U8 i w teraz musiały rywalizować o rok starszymi koleżankami. W pierwszym spotkaniu zremisowaliśmy 2:2 z SP 12 Jasło mimo że przegrywaliśmy 0:1 i 1:2. W ostatnim meczu grupowym pokonaliśmy Przygranicznik 1:0, co dało nam awans do ćwierćfinału ale jak się później okazało zabrakło nam jednej strzelonej bramki żeby zająć pierwsze miejsce w grupie i grać z łatwiejszym przeciwnikiem w dalszej fazie turnieju. W ćwierćfinale trafiliśmy na zespół, który był poza zasięgiem wszystkich drużyn, które przyjechały do Stalowej Woli (w 6 meczach bramki strzelone 60, stracone 2 !!!). Drużyna Atywny Junior pokała nas 13:0 (podobne wyniki miały we wszystkich swoich meczach), potem wygrała półfinał i finał dzięki czemu uzyskała awans do finału krajowego w Warszawie gdzie na pewno będzie jednym z faworytów. Wielkie brawa dla naszych dziewczynek za awans do ćwierćfinału i dzielną walkę. Za rok będzie łatwiej bo już będziemy grać w swojej kategorii wiekowej. Zespół U10 wystąpił w składzie: Olivia Gwóźdź, Julia Brzozan, Natalia Strójwąs, Zofia Ślimak, Sara Bęben, Zuzia Osiniak, Julia Adamarek, Marika Zając, Malwina Kociuba, Zuzia Zawada i Laura Czarniecka.

            # Drużyna M Z:R:P Z:S B Punkty

            1 SP 12 Jasło U10K 4803

            2 1:1:0 4:2 2 4

            2 ZS-P Morawsko/Tuczempy U10K 4273

            2 1:1:0 3:2 1 4

            3 PRZYGRANICZNI U10K 4841

            2 0:0:2 0:3 -3 0

            Kategoria U12 dziewcząt:

            Nasz najstarszy zespół w finale podkarpacia dzielnie walczył w meczach grupowych jednak rywalki były za mocne i nie udało się awansować do półfinałów. Dodatkowo podobnie jak w kategorii U10 dziewczyny musiały rywalizować o rok starszymi koleżankami ponieważ większość naszej drużyny to zawodniczki z rocznika 2012. Zespół U12 wystąpił w składzie: Iga Duda, Gabriela Myłek, Antonina Trelka, Martyna Hajnosz, Aleksandra Haloszka, Wiktoria Łaba, Zuzanna Szkolnik, Oliwia Żuk, Karolina Ladaczyńska i Wiktoria Pankiewicz.

            # Drużyna M Z:R:P Z:S B Punkty

            1 SP Wampierzów U12K 8450

            3 3:0:0 17:3 14 9

            2 UKS OLIMP STUBNO U12K 7740

            3 1:1:1 7:4 3 4

            3 Dwójka Kolbuszowa U12K 8032

            3 1:1:1 6:6 0 4

            4 ZS-P Morawsko/Tuczempy U12K 7754

            3 0:0:3 2:19 -17 0

            Organizatorzy finału wojewódzkiego zapewnili wszystkim uczestnikom wyżywienie: była pizza, napoje, dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe upominki, a nasz najmłodszy zespół dostał komplet strojów. Była też możliwość zrobienia zdjęcia z Kubusiem oraz zdjęć pamiątkowych w fotobudce.

            Wielkie brawa i podziękowania dla naszych zawodniczek, a także dla rodziców, którzy pomogli w opiece nad dziećmi w Stalowej Woli. Za rok znowu zgłaszamy nasze drużyny do tego turnieju 

             

        • GMINNE IGRZYSKA DZIECI W 4-BOJU i 3-BOJU LEKKOATLETYCZNYM – MORAWSKO 10.05.2023
          • GMINNE IGRZYSKA DZIECI W 4-BOJU i 3-BOJU LEKKOATLETYCZNYM – MORAWSKO 10.05.2023

          • Jak co roku nasza szkoła była organizatorem zmagań lekkoatletycznych, które odbyły się na stadionie Płomienia Morawsko. Są to jedyne zawody jakie możemy organizować ponieważ jesteśmy jedyną szkołą w gminie, która nie posiada żadnego swojego boiska oraz odpowiedniej sali gimnastycznej (bo nasza jest tak mała że nie nadaje się do rozgrywania spotkań w żadnej grze zespołowej !!!).

            Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół, zabrakło jedynie Surochowa. Zmaganiom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. W trójboju reprezentacje dziewcząt i chłopców zajęły 5 miejsca,  a w czwórboju dziewczęta uplasowały się na 6 pozycji natomiast chłopcy ukończyli swoje starty na piątej lokacie.

            W zawodach brali udział:

            Trójbój dziewcząt: Gabriela Myłek, Julia Wiszyńska, Emilia Cena, Milena Naziemkowska, Laura Leśniowska, Sara Bęben

            Trójbój chłopców: Patryk Sowa, Dawid Wrucha, Igor Olech, Karol Sadowski, Michał Leśniowski

            Czwórbój dziewcząt: Karolina Gwóźdź, Martyna Naziemkowska, Milena Gwóźdź, Klaudia Szulim, Lena Wacht, Wiktoria Wiśniowska.

            Czwórbój chłopców: Fabian Dziedzic, Mikołaj Pels, Michał Pajda, Wiktor Młynarski, Sylwester Sznaj.

             

          • Zaproszenie do udziału w konkursach z okazji Roku Aleksandra Fredry

          • Drodzy uczniowie i Rodzice

            serdecznie zapraszamy  do udziału w konkursach zorganizowanych z okazji Roku Fredrowskiego i 230 rocznicy urodzin patrona Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Surochowie - Aleksandra Fredry.

            Konkursy zostały wpisane jako jedno z wydarzeń Festiwalu Dziedzictwa Kresów którego współorganizatorem jest Województwo Podkarpackie, a swoim patronatem objęli je dodatkowo: Elżbieta Grunt Wójt Gminy Jarosław, Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, a także Gminna Biblioteka Publiczna w Pełkiniach.

            Są adresowane do uczniów klas 4-8, prace konkursowe  wraz z wymaganymi dokumentami należy przesłać do dnia 26 maja 2023 r.  

            Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

            REGULAMINY:

            Regulamin_konkursu_-_Kukielka.docx

            Regulamin_Konkursu_-_Postac.docx

            Regulamin_konkursu_-_mural.docx

        • ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE
          • ŚWIĘTA MAJOWE W NASZEJ SZKOLE

          • Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja- Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji. W naszej szkole te święta zawsze są obchodzone uroczyście i tak też było w tym roku.

            Akademia rozpoczęła się od poloneza. Następnie po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie przedstawili informacje na temat świąt majowych, zaprezentowali taniec flagi oraz wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Udział w apelu wzięły przedszkolaki oraz dzieci klas II i III pod opieką p. Iwony Naziemkowskiej.

            Patriotyczna atmosfera akademii udzieliła się wszystkim obecnym. Zarówno wykonawcy jak i widzowie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało akademii uroczysty charakter. Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.

            Na koniec pani dyrektor Alicja Gwóźdź podziękowała naszym małym artystom za piękny występ, życząc zarówno uczniom jak i pracownikom miłego weekendu majowego.

             

        • „Bieg po zdrowie”
          • „Bieg po zdrowie”

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy czwartej przystąpili do ogólnopolskiego programu „Bieg po zdrowie”. Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został przez Główny Inspektorat Sanitarny.
            Głównymi celami projektu są:
            - opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
            - pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
            - zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości,
            palenia papierosów i e-papierosów.
            Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podczas lekcji uczestnicy dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie byli zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń czy pomysłów. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.
            Realizacja programu odbywała się w formie: ćwiczeń, dyskusji, prezentacji, pracy w grupie, omawiania plakatów, tworzenia komiksów i folderów.
            Podsumowując ogólnopolski program antytytoniowej edukacji zdrowotnej: ,, Bieg po zdrowie” należy zwrócić uwagę, że profilaktyka palenia tytoniu jest bardzo ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze w szkole.
        • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI
          • JAROSŁAWSKIE POLA NADZIEI

          • Dzisiaj przed kościołem parafialnym w Morawsku, uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu: Wiktoria C., Amelia D., Żaneta S., Aleksandra Sz., Weronika B., Kamila Z., Jakub B., Michał D., Piotr J., Mikołaj K. i Adam N. wraz z opiekunami wzięli udział w akcji charytatywnej „Jarosławskie Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

            Wspólnie zebraliśmy kwotę 1339,50zł.

            Serdeczne podziękowania dla Klubu Seniora oraz p. Izabeli za wykonanie pięknych żonkili z krepiny. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji za hojność i otwarte serce.

        • Przeszłość i Przyszłość
          • Przeszłość i Przyszłość

          •      W czwartek 20 kwietnia uczniowie klasy 2 pojechali do Jarosławia zwiedzić Muzeum oraz Centrum Edukacji Kulturalnej. Dwa miejsca tak różne, ale na swój sposób niezwykle interesujące.

                Podczas lekcji muzealnej dzieci dowiedziały się, co to jest przeszłość, a także po co i w jaki sposób się ją bada. Zapoznały się również z rolą muzeum w przechowywaniu i przekazywaniu wiedzy o minionych dziejach. Dzieci z ciekawością oglądały zaprezentowane im eksponaty począwszy od skamieniałości, po zabytki archeologiczne i historyczne.

                 W piwnicach ratusza na uczniów czekał fascynujący świat sztuki. Interaktywne urządzenia i aplikacje multimedialne ułatwiające poznanie najważniejszych zagadnień związanych z muzyką, malarstwem, rzeźbą, architekturą. Można było wcielić się w animatora teatru cieniowego lub aktora teatru lalkowego oraz samodzielnie wykonać papierowe zwierzątka metodą orgiami. Odkrywanie wiedzy o sztuce połączone ze wspaniałą zabawą było niezwykłym przeżyciem.

            Pogoda i humory dopisały – czego chcieć więcej?!

        • Chrystus Zmartwychwstał
          • Chrystus Zmartwychwstał

          •  

            Już wkrótce uroczyste bicie dzwonów i radosny śpiew "Alleluja" oznajmią nam, że nadeszły największe dla chrześcijan święta - Wielkanoc.

             

            Tymi słowami rozpoczęliśmy 5 kwietnia 2023 „Apel wielkanocny” w naszej szkole, którego celem było przybliżenie i uwrażliwienie uczniów na sens przeżywanych świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie z klasy II przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym pochylili się nad znaczeniem krzyża w naszym życiu. Nad całością czuwały panie: Agnieszka Młynarska, Jadwiga Rokosz i Iwona Naziemkowska.

            Występ wzbudził zachwyt zebranych gości, o czym świadczyły rozlegające się wielokrotnie oklaski i pełne życzliwości uśmiechy kierowane do naszych młodych artystów.

            Na koniec pani Dyrektor Alicja Gwóźdź  złożyła uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

        • II KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY
          • II KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

          • W czwartek, 30 marca 2023r. odbył się w naszej szkole „Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły - Bł. ks. Janie Balickim”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VIII, reprezentowani przez 2 przedstawicieli. Konkurs miał formę ustną. Uczniowie poszczególnych klas kolejno losowali pytania, każda para miała 10 sekund na udzielenie poprawnej odpowiedzi. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Dyrektor Alicja Gwóźdź, p. Anna Duda oraz ks. Andrzej Bujny.

            Wyniki rywalizacji są następujące:

            I miejsce - klasa VII w składzie: Szymon Lachowicz i Bartosz Myłek

            II miejsce – klasa VI w składzie: Fabian Dziedzic i Wiktor Młynarski

            III miejsce – klasa IV w składzie: Aleksandra Nasiewicz i Kamila Dzięgielowska

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Zostaliśmy Zaelektryzowani
          • Zostaliśmy Zaelektryzowani

          • W dniu 29 marca w uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji przeprowadzonej przez grupę Zelektryzowani. Nasi goście udowodnili nam, że fizyka i chemia to nie tylko zbiór skomplikowanych reguł i zasad, których musimy się nauczyć, ale też mnóstwo praktycznej wiedzy przydatnej w życiu codziennym.

            Pokaz przybliżył nam ułamek wiedzy naukowej w przystępny nawet dla najmłodszych uczniów sposób.  Mogliśmy z bardzo bliska przyjrzeć się i doświadczyć widowiskowych eksperymentów chemicznych z gazami takimi jak hel, azot czy propan.  Niektórzy z nas mieli okazję przemówić innym głosem 😉

        • Matematyka jest jak kurz - jest wszędzie i już!
          • Matematyka jest jak kurz - jest wszędzie i już!

          • Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Poprzez udział w grach i zabawach matematycznych pokazuje inną stronę tej nauki.

            Matematyka otacza nas wszędzie.  Mamy z nią do czynienia w niemal każdej czynności naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto.  W naszej szkole Dzień Matematyki obchodziliśmy dzisiaj.

            Przedszkolaki jak i uczniowie klas 1 – 3 brali udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Uczniowie liczyli, kolorowali, układali cyfry z własnych ciał. Nie zabrakło także zabawy z kodowaniem i szukaniem ukrytych w całej szkole cyferek.

            Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

            Czas upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie klasy poradziły sobie wspaniale!