Z tej okazji w naszej szkole, jak zwykle w tym czasie, zorganizowana zostanie Poczta Walentynkowa. Do 11 lutego uczniowie będą mogli wrzucić do niej listy z życzeniami do wybranych przez siebie osób ze szkoły. Warunek jest jeden – ŻYCZENIA MAJĄ BYĆ MIŁE I ESTETYCZNE. Aby ułatwić dostarczenie Waszych kartek do adresatów prosimy pamiętać o napisaniu podstawowych informacji t.j. imienia, nazwiska oraz klasy odbiorcy Waszej pocztówki. Kartki zostaną rozdane w piątek 12 lutego 2016 r. podczas jednej z lekcji. Zapraszamy do przyłączenia się do zabawy!
Już 14 lutego Walentynki!
Dzień Babci i Dziadka
Już niedługo nasi mili
chcemy, byście z nami byli.
Wolnej chwili więc szukajcie,
do drzwi naszych zapukajcie.
Bo już teraz zapraszamy
na okazję, którą mamy.
A to będzie wielka gratka
Dzień Babci i Dzień Dziadka!Dyrektor i Rada Rodziców szkoły serdecznie zapraszają Babcie i Dziadków
na wspólne świętowanie ich dnia,
które odbędzie się 30 stycznia 2016 r.
w Sali Świetlicy w Morawsku o godz. 15.00
Spotkanie przy wigilijnym stole
„Jest taki dzień
bardzo ciepły, choć grudniowy…”W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotyka się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników, przyjaciół szkoły.
Odbywa się szkolna wigilia w sali gimnastycznej. Roziskrzona choinka, niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń oraz wspólne kolędowanie wprawiają wszystkich w świąteczny nastrój. Zwieńczeniem tegorocznego spotkania był montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Janinę Kamińską. Dzięki naszym młodym artystom przenieśliśmy się w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, napełnieni radością oraz wzbogaceni w przeżycia, do których wracamy wspomnieniami.
Spotkanie przedświąteczne przedszkolaków.
„Są takie święta w naszym kalendarzu, co wywołują falę marzeń.
Ten nastrój wszystkim się udziela, radość ogarnia serca i duszę rozwesela".
Świąteczne spotkania w przedszkolu mają już swoją tradycję i przyczyniają się do wzmacniania więzi między rodzinami i środowiskiem W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły przed Świętami Bożego Narodzenia swoich Rodziców i Panią Dyrektor na jasełka pt. „Przy żłóbku Maleńkiej Miłości" oraz wspólne kolędowanie.Przedszkolaki zaprezentowały piękne przedstawienie Jasełek Bożonarodzeniowych, a następnie podzieliły się opłatkiem i złożyły wszystkim życzenia świąteczne. To dla niektórych z nich pierwsze tak poważne wystąpienie przed publicznością. Tym bardziej gratulujemy małym „aktorom” wspaniałego występu. Nie zabrakło też prezentów dla Gości- własnoręcznie przygotowanych przez najmłodszych.
Chrystus się rodzi
Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w ciągu roku,
to szczególny okres w naszym życiu.
To czas naszego wypoczynku, czas wspólnego świętowania z rodziną,
czas radości, pokoju i tradycji.
Z okazji Świąt Bożego narodzenia oraz Nowego – 2016 Roku
składamy najszczersze życzenia opieki Bożej i pogody ducha, zawsze żywej nadziei, życzliwości i przyjaźni dla wszystkich i od wszystkich:
Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Pracowników Obsługi i Uczniów
Wesołych Świąt
W oczekiwaniu na św. Mikołaja
6 grudnia jak dobrze wiecie, św. Mikołaj chodzi po świecie…
Niedługo każdemu dam prezencik mały.
Chcę by o Mikołaju dzieci pamiętały.
Bardzo wiele osób na mnie dzisiaj czeka.
Szkoda, że tak prędko nam ten czas ucieka.
W tym roku św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę 7 grudnia. Jego wizyta przyniosła uczniom wielką radość. Głównym celem mikołajek była integracja uczniów poprzez wspólne gry, zabawy i konkursy oraz dostarczenie dzieciom radości poprzez obdarowywanie ich słodkimi prezentami. Tego dnia każdy, kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę. Wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie na Mikołaja czekała miła niespodzianka. Dzieci z klasy II i III składały Mu życzenia imieninowe, natomiast uczniowie klasy IV, V i VI chcąc sprawić Mikołajowi wielką radość sprawdzali się w różnych konkurencjach mikołajkowych. Po ciężkiej rywalizacji zwyciężyła klasa czwarta. Nagrodą był 1 dzień w tygodniu bez pytania i zadań domowych. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nasz Gość był zachwycony postawą i zaangażowaniem dzieci i z przyjemnością obdarował wszystkich słodkim podarunkiem obiecał także, że za rok również nas odwiedzi. Czekamy z niecierpliwością
Miło otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują pomocy. Obchodzenie dnia świętego Mikołaja ma przecież jeden cel – niesienie radości innym, dlatego w tym dniu myślimy przede wszystkim o tym, żeby zrobić coś dobrego dla drugiej osoby.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania :)
W naszej szkole są andrzejki ! Rwetes, hałas tu dziś wielki!
Dzień św. Andrzeja od dawien dawna kojarzy się z przepowiedniami i wróżbami, które dziewczętom i niezamężnym kobietom miały dać odpowiedź, czy w najbliższym czasie wyjdą za mąż. Wróżby różnią się w zależności od regionu Polski. Te najbardziej znane, to lanie wosku przez dziurkę od klucza, liczenie sztachet w płocie, czy ustawianie przez panny butów noskami w stronę drzwi.
Jak co roku, również i w tym, nasi uczniowie bawili się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Oprócz zabawy tanecznej przybyłym uchylono rąbka tajemnicy na temat swojej przyszłości. Zainteresowani mogli poznać imię przyszłego męża lub żony, zawód, czy miejsce które odwiedzą w najbliższym czasie. Tradycja andrzejkowych wróżb łączy się z wierzeniami, według których w wigilię św. Andrzeja na ziemię przybywają duchy naszych przodków. To one – poprzez wróżby – pomagają nam dowiedzieć się, co nas spotka w przyszłości.
Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?
Święto Pluszowego Misia w naszej szkole
Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula
Lecz czasami też tak bywa
Że się o nim zapomina
A więc wezmę misia czule
I do siebie go przytulę
25 listopada przedszkolaki i dzieci z klas I – III naszej szkoły, przytulały swoje misie w czasie spotkania zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji Święta Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło do szkoły ze swoim mięciutkim, kudłatym, pluszowym przyjacielem. Zabawa zaczęła się od poznania „pluszowych gości”. Dzieci opowiadały o swoich ulubieńcach oraz wykonywały z nimi dość skomplikowane ćwiczenia gimnastyczne, jak też brały udział w kilku rozgrywkach. W trakcie zabawy, w formie prezentacji multimedialnej poznały historię pluszowego misia i usłyszały wiele ciekawostek o bajkowych misiach, tych znanych jak i też tych mniej znanych. Wszyscy uczestniczyli w „Tańcu Wesołych Misiów”, po czym wybrano największego i najmniejszego misia, najbardziej puszystego, kolorowego, najchudszego i najgrubszego. Był też czas na spotkanie z „misiową poezją” oraz na głośne czytanie fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki” zachęcając w ten sposób dzieci do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Częstym przerywnikiem w czasie zabawy był wspólny okrzyk „Czy jest duży, czy jest mały zawsze chętny do zabawy”. Na zakończenie spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Mój przyjaciel Miś”. W konkursie nagrodę w postaci bajkowych książeczek otrzymali:
- Mikołaj P. – przedszkolak – I miejsce
- Piotr K. – uczeń klasy I – I miejsce
- Jakub G. – uczeń klasy I – I miejsce
- Wiktoria C. – uczennica klasy I – II miejsce
- Weronika B. – uczennica klasy I – II miejsce
- Patrycja O. – uczennica klasy III – III miejsce
- Szymon B. – uczeń klasy III – III miejsce
Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie wyróżnienia. Zabawa w naszej szkolnej „misiowej krainie” sprawiła wszystkim ogromną radość. W przyszłym roku na pewno ją powtórzymy, bo nie możemy sobie wyobrazić świata bez tego uroczego, łagodnego misia JJJ.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych
i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony po raz pierwszy w naszej szkole.
5 XI 2014r. na szkolnym korytarzu można było spotkać, m.in. dumne Księżniczki, głośne Smerfy, posłuszne Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, groźnych Piratów, walecznych Rycerzy, pracowitych Krasnoludków czy też dziarsko maszerującego Kubusia Puchatka i latające Pszczółki. Krótko mówiąc w tym dniu nasza szkoła zmieniła się w wielką bajkową krainę.
Te „ożywione” postaci wprowadziły wszystkich w radosny baśniowy nastrój. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III spotkali się razem w sali gimnastycznej gdzie zostały przeprowadzone bajkowe zabawy. Wymagały one wykazania się znajomością treści bajek tych znanych i może troszkę mniej znanych, m.in. rozpoznawały tytuły bajek na podstawie wysłuchanych zagadek, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, poprawiały błędne tytuły bajek, układały bajkowe puzzle, uczestniczyły też w zabawie na czas „Jak Kopciuszek”- rozdzielały groch i fasolę, wyszukiwały w tekście tytułów baśni, były też zabawy ruchowe. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja bajkowych przebrań. Po dzisiejszym spotkaniu wiemy, że w naszej szkole dzieci nie tylko lubią bajki, ale również doskonale znają ich bohaterów, dlatego też świetnie radziły sobie z zadaniami, za co zostały odznaczone medalem Super Znawcy Bajek.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto więc czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.
Cuda ze szklanych rurek
3 listopada 2015 r zwiedziliśmy Fabrykę Ozdób Choinkowych BILIŃSKI w Nowej Dębie.
Po przybyciu na miejsce uczniami i przedszkolakami zajęli się pracownicy zakładu.
Podzieleni na dwie grupy udali się na zwiedzanie Muzeum Bombki Choinkowej, gdzie obejrzeli pięknie ustrojone choinki i zamknięte w szklanych gablotach bombki – małe dzieła sztuki. Zobaczyli także jak powstają szklane ozdoby, jak zostają posrebrzone za pomocą związku azotanu srebra. Potem przeszli do sali, w której pracowały panie dekoratorki.
Pan oprowadzający po fabryce poinformował uczestników, że wszystkie ozdoby choinkowe malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach i malowały własne bombki. Tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu. Starsze dzieciaki poradziły sobie bardzo szybko, maluchom natomiast pomogły wychowawczynie i panie prowadzące warsztaty.
Ozdobione bańki zostały zabrane do wysuszenia. Była to największa atrakcja wycieczki. Uczestnicy mogli zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży.
Potem dzieci udały się do sklepu, gdzie zobaczyły bombki, które były wyprodukowane w fabryce i przygotowane do sprzedaży. Znajdują się tam piękne i fantazyjnie oryginalnie malowane wzory na najrozmaitszych kształtach baniek.
Na koniec wizyty uczestnicy wycieczki odebrali swoje zapakowane prace. Wracając do szkoły każdy myślał już o nadchodzących świętach i o choince, którą ozdobi wykonana dzisiaj bombka.
Zapraszamy do galerii.
Pasowanie na ucznia
Wśród pierwszaków chodzą słuchy,
narzekają więc maluchy,
Powtarzają niewesoło:
Ślub będziemy brać ze szkołą!
Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty, gdyż dzięki temu dziecko ma poczucie, że bycie uczniem jest czymś ważnym i cennym.
Ten zwyczaj szkolny nawiązuje zapewne do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza, podczas której giermek otrzymywał miecz i pas, stając się rycerzem. Od tego pasa właśnie pochodzi nazwa pasowanie na ucznia tudzież rycerza. Pasowanie na ucznia zawiera w sobie niejako pewną analogię do tego wydarzenia, gdyż centralnym jego punktem obok złożenia przyrzeczenia jest dotknięcie wielkim (najczęściej papierowym) ołówkiem lub piórem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły, które jest oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów. Zamiast pasa i miecza uczniowie otrzymują najczęściej dyplomy i ołówki.
20 października w Szkole Podstawowej w Morawsku odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów. Do Braci Uczniowskiej dołączyło 21 dzieci. Zanim dawne przedszkolaki zostały pasowane na ucznia przedstawiły program słowno – muzyczny, który wprowadził słuchaczy w uroczysty nastrój.
Po programie artystycznym dyrektor szkoły pani mgr Grażyna Młynarska uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Wychowawczyni pani mgr Ewa Pels wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Zostali oni też przywitani przez starszych kolegów. Na uroczystości obecni byli rodzice pierwszaków, nauczyciele, pracownicy szkoły i starsi uczniowie oraz przedszkolaki. W szkole w tym czasie panowała podniosła i miła atmosfera.
Wszystko nas dziś rozwesela, bo to Dzień Nauczyciela!!!
„Jeżeli są gdzieś na tym świecie święci, to u nas w szkole jest ich bardzo wiele a nazywają się NAUCZYCIELE”!!!
Kochani Nauczyciele, bądźcie wciąż z nami, czy jesteśmy duzi, czy jeszcze mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata. Niech żyje i rozkwita nam oświata.
Jak co roku 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię szkolną przygotowali uczniowie klas III – VI. W czasie tej uroczystości uczniowie zaprosili nauczycieli do wspólnej zabawy – była walka na hasła i rymy, 5 fundamentalnych pytań o szkole, konkurs recytatorski i taneczny.
Zmagania nauczycieli i uczniów zostały przerwane specjalnym wydaniem TVN Fakty, który w całości poświęcony był najnowszym informacjom z pokoi nauczycielskich, korytarzy szkolnych, sal lekcyjnych oraz kuluarów uczniowskich. Walka była niezwykle wyrównana i zakończyła się remisem. Na zakończenie w ramach koncertu życzeń, z prośbą o odpuszczenie wszystkich win uczniowie zadedykowali nauczycielom i pracownikom obsługi piosenkę w czasie, której zostały też rozdane kwiaty i własnoręcznie wykonane przez najmłodszych uczniów laurki.
Z okazji nauczycielskiego święta uczniowie przygotowali też dla nauczycieli i wychowawców 10 przykazań wzorowego nauczyciela – z przymrużeniem okaCały program wprowadził wszystkich uczestników uroczystości we wspaniały, radosny nastrój, dostarczył oglądającym niesamowitych wrażeń i mnóstwa emocji.
POZNAWANIE NOWEGO WCALE NIE MUSI BYĆ NUDNE
Niebo w szkole
25 września 2015 r. uczniowie naszej szkoły odbyli fantastyczną podróż w niezwykły świat astronomii. Była to niebanalna forma rozrywki połączona z nauką – niezapomniana wędrówka po najciekawszych i najpiękniejszych zakątkach Wszechświata. Mobilne Planetarium „ASTROPOKAZ” sprawiło, że przez chwilę mogliśmy poczuć się jak astronomowie, czy naukowcy, którzy obserwują niebo oraz badają obiekty znajdujące się bardzo daleko od Ziemi, takie jak gwiazdy, komety czy planety.
Będąc we wnętrzu dużej kopuły uczniowie wzięli udział w seansie „Najlepsza planeta na wakacje”. Seans składał się z dwóch części. W pierwszej części zobaczyli jak formował się Układ Słoneczny, po czym przeszli do najciekawszych planet, asteroid, komet oraz wybranych księżyców. W tej części seansu wykorzystany był symulator nieba oraz krótkie animacje. W drugiej części seansu uczniowie obejrzeli film, w trakcie, którego
w towarzystwie czteroosobowej rodziny przybyłej z odległej galaktyki odbyli podróż po planetach Układu Słonecznego w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca na wakacje.
Była to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonałe źródło wiedzy zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci. Ogromny przenośny namiot, który rozłożony został na sali gimnastycznej dostarczył sporo „kosmicznych wrażeń”, dzięki niemu uczniowie fizycznie
i umysłowo przybliżyli się do przestrzeni, która od zawsze wydawała się człowiekowi bardzo odległa.
Nowy rok szkolny
Dnia 1 września 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. Po mszy świętej uczniowie wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami przeszli do budynku szkoły. Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne zostali przywitani przez Panią Dyrektor – która życzyła wszystkim owocnej pracy, nauczycielom sukcesów w pracy pedagogicznej a uczniom dużo motywacji i zapału do zdobywania wiedzy.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Witamy wszystkich uczniów oraz grono pedagogiczne szkoły po przerwie wakacyjnej. Już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek i zaczniemy tegoroczny wyścig po najwyższe wyniki w nauce. Korzystajcie więc z tych ostatnich dni wakacji, a dnia 1 września zapraszamy Was i Waszych Rodziców na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.
Jak co roku ich porządek przedstawia się nastepująco:
godz. 8.00 - Msza Święta
godz. 9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego (w sali gimnastycznej)
ok. godz. 9.30 - spotkanie z wychowawcami.
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki a jednocześnie rozpoczynająca okres zabawy, rozrywki i beztroski.
Jak co roku, dzień ten rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym w Morawsku. Zebrani w świątyni uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali słów księdza Andrzeja Bujnego, kierowanych właśnie do nich. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły oraz wyprowadzeniu sztandaru głos zabrała pani dyrektor – Grażyna Młynarska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny. Wyraziła nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły na następny rok.
26 czerwca 2015 r. był również dniem pożegnania Absolwentów – uczniów klasy VI. Ktoś kiedyś powiedział, że życie składa się z powitań i pożegnań. Te drugie uświadamiają nam, że coś się kończy... Nie tak dawno witano ich jako najmłodszych, a teraz ostatni raz weszli w progi szkoły jako klasa. Na twarzach wszystkich malowało się wzruszenie i niedowierzanie, że tak szybko nastąpił ten wyczekiwany moment.
W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących, walczących o najwyższe oceny.
Po spotkaniu ogólnym uczniowie udali się wraz ze swoimi wychowawcami do sal lekcyjnych by otrzymać świadectwa i podsumować mijający rok.
Życzymy wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji, dużo słońca, radości i atmosfery, w której można naładować akumulatory.
Życzymy wiele uśmiechu, zabawy, wspaniałego towarzystwa, wakacyjnych przygód, przyjaźni i niezapomnianych wrażeń.Wszystkim Absolwentom życzymy sukcesów w nowych szkołach, a w życiu - wytrwałego dążenia do celu "by spełniać swoje marzenia"! Powodzenia!
Zapraszamy do galerii
Uwaga Rodzice!!!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawsku informuje o szczegółowych warunkach udzielania pomocy finansowej dzieciom i uczniom na zakup podręczników „Wyprawka Szkolna” na rok szkolny 2015/2016.
Projekt rozporządzenia „Wyprawka szkolna” w roku szkolnym 2015/2016 zakłada, że programem tym będą objęci uczniowie rozpoczynający naukę:
• w klasie III szkoły podstawowej
Uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty:1. słabowidzącym,
2. niesłyszącym,
3. słabosłyszącym,
4. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
5. z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
6. z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją,
7. z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
8. z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej
- posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.Rodzice uczniów klas objętych programem będą mogli ubiegać się o pomoc, na podstawie kryterium dochodowego, z ustawy o świadczeniach rodzinnych (jednolite kryterium dochodowe) kwota uprawniająca do pomocy wynosi 574,00zł netto na osobę w rodzinie.
Pomoc może być udzielona uczniom pochodzącym z rodzin nie spełniających kryterium dochodowego, o których mowa w art.5 ust. 1 ustawy z dn. 28 listopada 2003r o świadczeniach rodzinnych w przypadkach określonych w art.7 ustawy z dn. 12 marca 2004r. o pomocy społecznej ( Dz. U. z 2015r. poz.163 ) na podstawie decyzji dyrektora szkoły do której uczęszcza uczeń, uwzględniając lokalne warunki ekonomiczne i społeczne.- Pomoc, jest udzielana na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów), rodziców zastępczych, a także dyrektora szkoły, nauczyciela, pracownika socjalnego lub innej osoby, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
- Wnioski można odbierać w szkole .
- Wnioski należy składać w szkole, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2015/2016, w terminie od 24 do 28 sierpnia 2015 r.
- Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów netto za m-c poprzedzający złożenie wniosku tj. przy złożeniu wniosku w sierpniu 2015r. zaświadczenia za lipiec 2015r
- Dyrektor szkoły sporządza listę uczniów uprawnionych do otrzymania pomocy i przekazuje ją odpowiednio wójtowi gminy.
- Po otrzymaniu listy uczniów wójt gminy przekazuje środki na dofinansowanie zakupu podręczników.
- Zwrot kosztów zakupu podręczników nastąpi po przedłożeniu dowodu zakupu (faktur lub rachunków), faktury z zakupu podręczników składane są do szkoły, w której został złożony wniosek, dyrektor szkoły weryfikuje, opisuje i zatwierdza je pod względem merytorycznym do wypłaty.
- Na podstawie sporządzonej listy dokonuje się wypłaty poniesionych kosztów zakupu podręczników, zgodnie z rządowym programem pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”.
Klub Bezpiecznego Puchatka
W roku szkolnym 2014/2015 w II semestrze uczniowie klasy pierwszej realizowali ogólnopolski program ,,KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”. Podczas prowadzonych zajęć poprzez różne zabawy, gry, prace plastyczne, filmy, wiersze i piosenki Puchatek uczył dzieci jak być bezpiecznym w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w czasie zabawy. Puchatek przygotował również dla uczniów wskazówki jak uczyć się więcej, szybciej i łatwiej.
Dodatkowo uczniowie pracowali z książeczkami edukacyjnymi zawierajacymi interesujace gry, zabawy, ćwiczenia i zadania rozwijajace efektywne zapamiętywanie , koncentrację i kreatywność. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem wymagającym zaangażowania również ze strony rodziców. Dlatego rodzice otrzymali broszury informacyjne z poradami, które powinny przekazywać swoim dzieciom.
Zajęcia z Puchatkiem cieszyły się wielkim zainteresowaniem i uczniowie chętnie na nie uczęszczali. Dzięki takim zajęciom dzieci będą umiały rozpoznawać zagrożenia, bezpiecznie i efektywnie uczyć się, bawić i radzić sobie w rozmaitych sytuacjach.
Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy do galerii zdjęć
JUŻ PO RAZ JEDENASTY
Dzień 11 czerwca jest Świętem naszej Szkoły. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich odbyły się w szkole uroczystości związane z tym Wielkim Dniem. Rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie z pocztem sztandarowym na czele, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Następnie uczniowie klas II - V przedstawili scenki z życia patrona – przenosząc nas tym samym do czasów dzieciństwa, młodości oraz działalności duszpasterskiej bł. księdza Jana Balickiego.
Ponieważ Święto Szkoły kojarzy się z radością w tym dniu również wielu spośród uczniów zostało nagrodzonych – rozstrzygnięte zostały liczne konkursy, organizowane przez nauczycieli w ramach Programu Profilaktycznego Szkoły. Radość dzieci była ogromna, ponieważ oprócz dyplomów otrzymali wiele nagród rzeczowych: piłki, skakanki i inne, które umilać będą czas zbliżających się wakacji.
Galeria zdjęć z uroczystości
Parkus Gigantus w Wapowcach
Wapowce - owady i nie tylko
Godzina szalonej zabawy w sali zabaw Koliberek, przejście ścieżką przyrodniczo-edukacyjną z gigantycznymi owadami, zewnętrzny plac zabaw, przestronny park umożliwiający organizację zabawy - „Szukanie skarbu” to najważniejsze punkty wycieczki, w której wzięło udział 46 uczniów naszej szkoły z klas 0-III. Ciekawe opowieści pani przewodnik przybliżyły niezwykły i bogaty świat owadów, ich rolę i znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka. Do tego dmuchańce i pyszne lody- cóż więcej chcieć?...
Zapraszamy do albumu :)
Archiwum Aktualności