W dniu 27 września jak nakazuje ludowa tradycja w Dzień Świętej Tekli uczniowie klasy drugiej ziemniaki piekli. We współpracy z rodzicami i pracownikami obsługi wychowawczyni klasy Ewa Pels zorganizowała dla swoich uczniów imprezę plenerową nad wiejskim stawem. Podczas przygotowań w jesiennej scenerii dzieci zobaczyły na żywo odlot żurawi do ciepłych krajów. W scenariuszu imprezy były zagadki, List od Ziemniaka do Dzieci klasy 2, konkursy, zajęcia plastyczne, ruchowe. Za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody w postaci soków i owoców. Następnie odbyła się konsumpcja pieczonych ziemniaków i kiełbasy. Gościem honorowym spotkania była Pani Dyrektor, która brała udział w konkursach. Zabawom i radości nie było końca. Dzieci przez zabawę zdobywały wiedzę i pielęgnowały tradycje ludowe.
Święto pieczonego ziemniaka
Dzień Chłopaków z 3 klasy
Wszystkiego najlepszego Kochani!
5
Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkolnej
Zachęcamy wszystkich uczniów klas IV - VIII do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminę Jarosław "Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc".
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej dotyczącej tematyki przemocy nawiązującej do programu pn. ,,Nie bądź obojętny, reaguj na przemoc" wsród uczniów zespołów szkolno- przedszkolnych z Gminy Jarosław.
Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną - bez użycia materiałów sypkich. Nie będą dopuszczone prace wykonane na szkle, drewnie, kompozycje przestrzenne, rzeźby.
Uwzględnione będą wyłącznie prace wykonane na papierze w formacie A4.
Więcej informacji zawiera Regulamin_konkursu.pdf
rodo.pdf dla uczestników
„Myślę, więc nie śmiecę”
– pod takim hasłem odbywa się tegoroczna akcja Sprzątanie świata.
Jej finał będzie w ten weekend, jednak trzecioklasiści dołączyli się już w środę, 15.IX.2021 r wykorzystując piękną pogodę. Nie rejestrowaliśmy swego udziału w ogólnopolskiej akcji, bo sprzątamy dla siebie, nie dla certyfikatu. Postanowiliśmy uprzątnąć najbliższe otoczenie – teren boiska sportowego, a także przykościelny parking i drogę prowadzącą do szkoły. W krótkim czasie udało nam się wyzbierać zalegające śmieci. Nie obeszło się bez uwag i refleksji typu.. „Tak blisko jest pojemnik na śmieci, a dookoła niego ich pełno!!”, lub „ Ludzie chyba nie lubią świata, skoro tak śmiecą !” Cieszymy się, że mogliśmy chociaż w niewielkim stopniu sprawić, że Ziemia będzie piękniejsza i czystsza ;-)
6
Sprawozdanie z akcji "Sprzątanie Świata"
W dniu 15 września 2021r. klasa 1 ze szkoły w Morawsku przyłączyła się do akcji Sprzątanie Świata – Polska, która w tym roku odbywa się pod hasłem „ Myślę, więc nie śmiecę”. To już 28 edycja tego przedsięwzięcia, które ma na celu troskę o naturę i najbliższe otoczenie oraz promowanie idei Sprzątania Świata, a także wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Dzieci wraz z wychowawczynią Jadwigą Rokosz oraz panią Agnieszką Młynarską – opiekunem świetlicy i biblioteki z wielkim zaangażowaniem zbierały śmieci w swojej miejscowości.
Akcja "Sprzątanie Świata" jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska poprzez właściwe zachowanie. Wielkie sprzątanie poprzedzone zostało rozmowami z dziećmi dotyczącymi ochrony naszego środowiska oraz konieczności sprzątania świata.
Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy dbać o nią wszyscy.
22
Nasza Szkoła jest w projekcie CMI !!!
CMI (Centrum Mistrzostwa Informatycznego) jest projektem grantowym pozwalającym nauczycielom na podnoszenie swoich kompetencji i rozwijanie informatycznych talentów uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Liderem projektu CMI jest Politechnika Łódzka, która realizuje go wraz z uczelniami partnerskimi: AGH Kraków, Politechnikami: Gdańską, Warszawską i Wrocławską oraz stowarzyszeniami: I Love Math, Cyfrowy Dialog. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
W bieżącym roku szkolnym także i nasza szkoła bierze udział w tym projekcie – otrzymaliśmy grant na prowadzenie zajęć z algorytmiki i programowania. Od października chętni uczniowie klas 7 i 8 wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych z informatyki w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Trenerem prowadzącym zajęcia (jednocześnie grantobiorcą) jest p. Damian Mątkowski – nauczyciel techniki i informatyki. Na zajęciach będą rozwijane talenty i zdolności informatyczne, kreatywne myślenie, sposoby analizy informacji, umiejętność pracy w zespole, umiejętność rozwiązywania zadań matematycznych za pomocą algorytmów i programowania. Nauka programowania to także kreatywne rozwiązywanie problemów i wspieranie myślenia abstrakcyjnego – co będzie wielkim wsparciem dla uczniów biorących udział w projekcie w ich kolejnych etapach edukacyjnych.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć z pierwszego zjazdu inauguracyjnego dla trenerów CMI, który odbył się na uczelni AGH Kraków pod koniec sierpnia br.
Zapraszamy do naszej grupy CMI wszystkich chętnych uczniów z klasy 7 i 8 !
Szczepienia w szkołach
Szanowni Państwo,
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.
Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat.
Zachęcamy do śledzenia strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkół, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem uczniów w roku szkolnym 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.
Zestaw materiałów przygotowanych przez MEiN:
Deklaracja_na_szczepienia.docx
Szczepienia_-_profilaktyka_choroba_zakaznych_Materialy_edukacyjne.pdf
Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_.pdf
Szczepienia_-_profilaktyka_chorob_zakaznych_Przykladowe_scenariusze_zajec_edukacyjnych.pdf
List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorow_szkol__nauczycieli__rodzicow_w_sprawie_szczepien_nastolatkow.pdf
List_w_sprawie_szczepien_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja____Rodzice_Szkole___.pdf
Wróciliśmy do szkoły
Wypoczęci i uśmiechnięci - tak wyglądali nasi uczniowie w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/22. Z powodu pandemii to pierwsze powakacyjne spotkanie było inne niż zawsze.
W maseczkach, zachowując reżimy sanitarne, uczniowie powrócili do szkoły i spotkali się z koleżankami i kolegami z klasy oraz wychowawcami.
W sali gimnastycznej Pani Dyrektor Alicja Gwoźdź wraz z wychowawcami przywitała najmłodszych uczniów wstępujących w progi naszej szkoły i życzyła wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym.
RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
Ochotnicza Straż Pożarna w Morawsku była organizatorem Pikniku Rodzinnego. Impreza odbyła się w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r.
W jej trakcie zbierano środki pieniężne na leczenie Wiktorii Korus. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, a sama impreza mimo deszczu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Morawska i okolicy.
W ramach charytatywnego festynu odbyły się m.in. biegi, konkursy siłowe, a także występy artystyczne. Ponadto przez cały czas jej trwania można było skorzystać ze stoiska gastronomicznego kierowanego przez Panie ze Stowarzyszenia „Razem w przyszłość” w Morawsku. Nie mogło zabraknąć także dmuchańców i malowania dziecięcych buziek.
W niedzielne popołudnie stworzono wokół świetlico - remizy pozytywną atmosferę i po raz kolejny udowodniono że dzięki jedności i współpracy można robić wielkie rzeczy. W jedno popołudnie zebrano ponad 9 tysięcy złotych, które w całości powędrowały na wsparcie leczenia naszej uczennicy i koleżanki Wiktorii.
5
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021 r. o godz. 8.00 mszą świętą
w kościele parafialnym w Morawsku. Po mszy św. zapraszamy wszystkich uczniów do szkoły, gdzie odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły i wychowawcami w klasach.Obowiązujące ogólne zasady:
- Rodzice i uczniowie przestrzegają ogólnych zasad reżimu sanitarnego (zachowanie dystansu, przed wejściem do budynku dezynfekcja rąk, maseczki, ewentualnie rękawiczki).
- W spotkaniach z wychowawcami mogą uczestniczyć jedynie rodzice/ opiekunowie uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I (jeden rodzic/ opiekun do 1 ucznia).
- Rodzice uczniów pozostałych klas oczekują na dzieci na placu szkolnym lub przed wejściem do budynku przestrzegając zasad reżimu sanitarnego.
Harmonogram spotkań
- Godz. 9.00 – przedszkolaki, uczniowie klas I III – spotkanie z dyrektorem szkoły w Sali gimnastycznej, spotkanie z wychowawcami w klasach:
- przedszkole – sala nr 7 (I piętro)
- klasa I – sala nr 1 (parter)
- klasa II – sala nr 4 (piętro)
- klasa III – sala nr 5 (piętro)
- Godz. 9.00 – uczniowie klas IV – VIII – spotkanie z wychowawcami w klasach:
- klasa IV – sala nr 3 (parter)
- klasa V – świetlica (I piętro)
- klasa VI – sala nr 6 (I piętro)
- klasa VII – sala nr 9 (I piętro)
- klasa VIII – pracownia komputerowa (I piętro)
- Godz. 9.20 – uczniowie klas IV – VIII – spotkanie z dyrektorem szkoły w Sali gimnastycznej
Rodziców i uczniów prosi się o zapoznanie ze szkolnym regulaminem bezpieczeństwa mającym na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły obowiązującym na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im Bł. ks. Jana Balickiego w Morawsku od dnia 1 września 2021 r. oraz z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.
Razem możemy więcej
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w pikniku oraz do wsparcia zbiórki na rzecz naszej uczennicy Wiktorii
Dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów
W naszej szkole od 2 września do 22 grudnia 2021 r. zostaną przeprowadzone zajęcia wspomagające dla chętnych uczniów klas IV-VIII.
Dodatkowe zajęcia wspomagające będą miały na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.
W całym okresie na klasę przypada łącznie 15 godzin .
Wnioski można pobrać ze strony internetowej szkoły lub dziennika LIBRUS
Ostateczny termin składania deklaracji to 31.08.2021 r.
Deklaracje należy składać u dyrektora szkoły lub u wychowawców klas.
Udział w zajęciach jest dobrowolny.
W zależności od liczby zgłoszeń będą odbywać się w oddziałach klasowych lub międzyklasowych.
W ramach zajęć wspomagających planuje się realizację zajęć z następujących przedmiotów:
KLASY IV -VIII
język polski - 5 godz.
matematyka - 5 godz.
język angielski - 5 godz.
Łącznie dla jednego oddziału w okresie 02.09.2021 r . – 22.12.2021 r. - 15 godz.
Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach.
Wyprawka dla przedszkolaka
Wyprawka dla przedszkolaka to wszystkie te przedmioty i przybory, które są niezbędne do wykonywania zadań w ramach zajęć w przedszkolu. Są to zarówno przybory szkolne, jak i artykuły papiernicze, higieniczne, ubrania do ćwiczeń oraz wiele innych. Pierwszy dzień w przedszkolu może być dla dziecka bardzo stresujący, dlatego aby zwiększyć komfort psychiczny naszego malca, warto zadbać o to, aby niczego mu w tym dniu nie zabrakło.
Dziecko należy zaopatrzyć w:
Kredki ołówkowe, kredki woskowe
Flamastry
Farby akwarele, pędzelki, kubeczek na wodę, fartuszek do malowania farbami
Blok rysunkowy biały / kolorowy
Blok techniczny biały/ kolorowy
Papier kolorowy
2 ołówki, długopis, gumka do mazania, strugaczka
Nożyczki
Mały notes
Teczka na gumkę
Segregator+ ok. 50 koszulek na prace dziecka
Plastelina
Zeszyt w kratkę i w linię
Bibuła
Małe lusterko
Strój na wychowanie fizyczne (biała koszulka i czarne/granatowe spodenki)
Wygodne pantofle+ worek
Wszystko należy podpisać!
wyprawka.pdf
Dobry Start
Szanowni Państwo,
informujemy, że od 1 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął obsługę rządowego programu „Dobry start” (tzw. 300+). Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:
· na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS
· przez bankowość elektroniczną
· na portalu empatia.mpops.gov.pl
Wypłata świadczeń będzie następować wyłącznie na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.
Dalej, żwawo na rowery!
Nawet panujący 6 lipca upał nie przeszkodził naszym uczniom w egzaminie na kartę rowerową. Po egzaminie teoretycznym przyszedł czas na praktykę. Wszyscy pokonali trasę wytyczoną przez instruktorów z OSK WIRAŻ w Kidałowicach i stali się dumnymi posiadaczami kart rowerowych. Gratulujemy!
5
Wreszcie wakacje!
Po miesiącach wytężonej pracy, 25 czerwca 2021 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek.
Ostatnie spotkanie w kończącym się roku szkolnym rozpoczęła msza św. sprawowana przez księdza proboszcza Andrzeja Bujnego. O godzinie 9.15 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Bł. ks. Jana Balickiego w Morawsku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021.
Na początku Pani Dyrektor Alicja Gwóźdź przywitała uczniów wszystkich klas, rodziców, nauczycieli, oraz pracowników szkoły.
W podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego odbyła się ceremonia ślubowania Absolwentów. Maja, Magda, Jakub, Szymon, Kacper, Filip i Przemek składali przyrzeczenia jak najlepszego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłości, sumiennej i uczciwej pracy oraz niesienia przez życie zaszczytnego miana wychowanka szkoły.
Po ślubowaniu Pani Dyrektor wręczyła uczniom klas 0 - III nagrody za sukcesy w nauce, po czym wraz z Wychowawcami udali się do sal po świadectwa.
Miłą niespodziankę dla Absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy skeczami, dobrym słowem i pluszowym prezentem pożegnali starszych kolegów.
Następnie uczniowie klasy VIII wspomnieli lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali Nauczycielom i Rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie:
„Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy!
Dzisiaj jest ostatni dzień, który spędzamy w tej szkole. W szkole pełnej wspomnień, w której przeżyliśmy 10 lata naszego życia.
I to właśnie dziś chcemy wam serdecznie podziękować za to wszystko.
Pierwszy września będzie okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z tej szkoły. Myślę, że każdy z nas da sobie radę w nowym środowisku, jakie na niego czeka.
Mamy nadzieję, że szkoła, którą właśnie opuszczamy, będzie dumna z takich absolwentów jak my!
Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy! Chcemy Wam dziś podziękować. Podziękować z całego serce za trud włożony w nasze wychowanie, w naszą edukację, za niegasnącą cierpliwość i życzliwość oraz przede wszystkim za całą wiedzę, jaką nam przekazaliście.
W tak ważnym dla nas wszystkich dniu, oprócz gorących podziękowań, my uczniowie klasy ósmej, chcemy Wam wszystkim złożyć najserdeczniejsze życzenia dalszej wytrwałości w szerzeniu edukacji, pomyślności w życiu osobistym oraz samych radości z pracy.
W tym szczególnym dniu chcemy również podziękować Wam drodzy Rodzice za Wasz trud i wysiłek włożony w nasze wychowanie i edukację. Za Waszą troskę i miłość pozwalającą nam rozwinąć skrzydła i każdego dnia stawać się coraz doskonalszymi ludźmi. Dziś dziękujemy Wam za to i prosimy byście zawsze czuwali nad nami.
Dziękujemy również Wam koledzy i koleżanki za piękny występ i miłe słowa. Mamy nadzieję, że będziecie godnie reprezentować naszą szkołę i mile nas wspominać.
Dziękujemy wszystkim raz jeszcze!”
Doniosłość tego zdarzenia podkreśliła Pani Dyrektor, wręczając osobiście wszystkim Absolwentom świadectwa ukończenia naszej Szkoły i nagrody książkowe za najwyższe wyniki w nauce.
Rodzice uczniów z najwyższymi średnimi otrzymali listy gratulacyjne a wszyscy Rodzice Ósmoklasistów, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły – podziękowania.
Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce, frekwencję i sukcesy osiągnięte w szkole.
Część oficjalną uroczystości zakończyły słowa Pani Dyrektor podsumowujące kończący się rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.
Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.
98
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w piątek, 25 czerwca 2021 r.
Porządek uroczystości:
7.45 - zbiórka przed budynkiem szkoły i przejście do kościoła
8.00 - msza św. w kościele parafialnym
9.15 - spotkanie w sali gimnastycznej szkoły:
* ślubowanie ósmoklasistów
* rozdanie nagród uczniom klas 0 - III i spotkanie z wychowawcami
* pożegnanie Absolwentów
* rozdanie nagród uczniom klas IV - VIII i spotkanie z wychowawcami.
MAMY TO !!!
Szanowni Państwo, drodzy Nauczyciele i Uczniowie!
Bardzo miło jest nam poinformować, że w dniu 21 czerwca 2021 r. podczas gali finałowej uzyskaliśmy certyfikowane przez Narodowy Bank Polski, zaszczytne miano ZŁOTEJ SZKOŁY NBP!!!
Cieszymy z osiągniętego przez nas sukcesu!
Jesteśmy jedną z pierwszych Złotych Szkół NBP w Polsce!
160 lat temu...
W 1860 roku w powiecie jarosławskim powstaje cały szereg szkół pospolitych (trywialnych), między innymi w 1861 roku szkoła w Morawsku. Według Kroniki Szkoły, prowadzonej od 1 września 1922 roku, pierwszy budynek szkolny był drewniany, kryty strzechą, w skład którego wchodziła jedna sala lekcyjna, dwa pokoiki oraz kuchnia i sień – najprawdopodobniej było to mieszkanie nauczyciela.
W bieżącym roku będziemy obchodzić 160 rocznicę utworzenia szkoły w naszej miejscowości. W związku z tym zwracamy się do wszystkich absolwentów, którzy posiadają w domowych archiwach zdjęcia dawnych budynków szkoły, sal lekcyjnych lub najbliższego otoczenia, aby przesłali je na adres mailowy szkoły wraz z krótkim opisem. Z okazji rocznicy chcemy wydać mały album prezentujący historię rozwoju oświaty w naszej wiosce. Liczymy na pomoc obecnych i byłych mieszkańców Morawska.
Święto Szkoły
Święto Szkoły to bardzo ważna uroczystość w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Morawsku. Od dnia nadania jej imienia Bł. Ks. Jana Balickiego, dzień 11 czerwca jest okazją do podsumowania pracy uczniów, nauczycieli i rodziców, a także refleksji nad życiem naszego błogosławionego patrona.
Ten wyjątkowy dla nas dzień rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią , podczas której homilię wygłosił ksiądz Piotr Czarniecki, prowadzący renowację misji w naszej parafii. Ksiądz rekolekcjonista przybliżył nam postać ks. Jana Balickiego, pokazał Jego relikwie znajdujące się w naszym Kościele. Po czym, opowiedział bajkę o niebie, zwracając uwagę na to jak ważne są w życiu: miłość, praca i poświęcenie.
Po mszy św. , uczniowie wraz z nauczycielami udali się na plac szkolny, gdzie po oficjalnym przywitaniu przez panią dyrektor Alicję Gwóźdź, został odśpiewany hymn szkoły i hymn państwowy.
Kolejnym punktem było uroczyste przekazanie sztandaru przez uczniów klasy VIII. Następnie zostały rozdane dyplomy i nagrody, uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach.
Ponadto, uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem i księdzem proboszczem, nagrali program słowno – muzyczny nawiązujący do wartości, które kształtowały naszego patrona - bł. ks. Jana Balickiego i były drogowskazami w Jego życiu.
Program został udostępniony na stronie Szkoły i Facebooku.
Zapraszamy do obejrzenia !
https://www.youtube.com/watch?v=p5ikh4oNS58&ab_channel=Bogus%C5%82aw
298
Archiwum Aktualności