Przypominamy o poniedziałkowym kuligu!
(5 marca)
Ubierzcie się ciepło
Przypominamy o poniedziałkowym kuligu!
(5 marca)
Ubierzcie się ciepło
W poniedziałek 19 lutego 2018 r. gościliśmy w naszej szkole zabawnego gościa. Przyjechał do nas z wizytą Klaun Walduś, który swoim występem wywołał szeroki uśmiech zarówno u dzieci jak i nauczycieli.
Podczas wizyty klaun czarował, rozśmieszał i rozbawiał swoimi sztuczkami. Zabawa była wspaniała
Zapraszamy ponownie
Ostatni dzień semestru to doskonała okazja, żeby odpocząć po półrocznej pracy i poczuć smak zbliżających się ferii zimowych. Dlatego w piątek 26 stycznia dzieci z klas IV – VII wraz z opiekunami - Paniami: Jolantą Kolasą i Agatą Dupel oraz Panem Bogusławem Nogą udały się na lodowisko do Wólki Pełkińskiej.
Dla jednych wyjazd był możliwością nauki jazdy na łyżwach, dla innych okazją do doskonalenia swoich umiejętności. Dla wszystkich był świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i fantastycznej zabawy.
Tegoroczne Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież ze wspólnoty oazowej z Morawska cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród miejscowej społeczności.
Zrobienie przedstawienia zaproponowała Martyna Duda z klasy III gimnazjum i Katarzyna Dupel z klasy VII Szkoły Podstawowej w Morawsku.
Dziewczęta dobrały scenariusz, aktorów i poprosiły księdza proboszcza i panią Iwonę Naziemkowską o pomoc w realizacji zamierzeń.
Po wielu próbach w salce parafialnej a później na scenie Wiejskiego Domu Kultury Jasełka zostały zaprezentowane w niedzielę 21 stycznia 2018 roku miejscowej społeczności. Ze względu na duże zainteresowanie przedstawieniem odegrano je dwa razy to jest o godz. 15:00 i 17:00. Na pierwszy spektakl przyszło około 140 osób a na drugi około 70.
Aktorzy sami zorganizowali stroje a w czasie przedstawienia wykazali się dużym talentem scenicznym. Ich grę nagrodzono burzą oklasków.
Młodzi artyści w czasie ferii zimowych mają zamiar wyjechać na trzydniową wycieczkę autokarową do Warszawy.
Dziękujemy za wspaniałe przeżycia wszystkim aktorom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie Jasełek.
Ta uroczystość odbyła się w naszej szkole 13 stycznia 2018 r.
Na wstępie pani dyrektor Grażyna Młynarska przywitała wszystkich gości i oddała głos uczniom. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej zaprezentowały ,,Bajkowe jasełka” oraz wiersze, piosenki i życzenia dla babć i dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, teatr i piosenkę mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.
W świątecznej atmosferze 19 grudnia w Oddziale Przedszkolnym odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się piękna choinka, stół przykryty białym obrusem oraz liczne dekoracje wykonane przez dzieci.
Główną częścią spotkania było obejrzenie jasełek przygotowanych przez uczniów grupy „0” oraz klasy I. rodzice byli zachwyceni grą aktorską swoich pociech. Po części artystycznej rodzice, nauczyciele i dzieci podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia.
To spotkanie, pełne ciepła, wprowadziło nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Dzieci jeszcze raz wystąpiły 22 grudnia podczas szkolnej Wigilii, na której zgromadzili się wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Od ponad tygodnia trwały przygotowania do tej uroczystości. Uczniowie wszystkich klas starali się, by nie tylko sala gimnastyczna, ale także ich sale lekcyjne wyglądały odświętnie.
Szkolna Wigilia rozpoczęła się tradycyjnie wspólną modlitwą prowadzoną przez księdza proboszcza i odczytaniem przez przewodniczącą samorządu fragmentów Biblii o narodzeniu Jezusa. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a później zapanował gwar i ogólna radość, bo wszyscy składaliśmy sobie życzenia. Po złożeniu życzeń zasiedliśmy do przygotowanego wcześniej posiłku.
„Jest taki Dzień, co łzy w śmiech zmienia.
Jest taka Moc, co smutek w radość przemienia.
Jest taka Siła co spełnia marzenia - to Święta Bożego Narodzenia”.
Okres Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Czas śpiewania kolęd, składania życzeń, rodzinnych spotkań, wręczania prezentów bliskim.
Tradycją w naszej szkole stały się w spotkania świąteczne z rodzicami organizowane w oddziale przedszkolnym. Również i w tym roku, 19 grudnia 2017r przedszkolaki gościły w swoich progach Rodziców i Panią Dyrektor.
Mimo ogromnej tremy pięknie zaprezentowały inscenizację pt. „Bajkowe jasełka", w której oprócz tradycyjnych jasełkowych postaci - Maryi, Józefa, aniołów, królów i pastuszków; udział wzięły postaci bajkowe- wróżka, Smerfetka, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Pinokio, Pszczółka Maja, Kopciuszek, Królowa Śniegu. Pięknie wystąpili także narratorzy, którzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój i złożyli piękne życzenia.
Po pełnym emocji występie, dzieci podzieliły się ze wszystkimi opłatkiem, złożyły świąteczne życzenia i obdarowały symbolicznymi prezentami. To dla niektórych z nich pierwsze tak poważne wystąpienie przed publicznością. Tym bardziej gratulujemy małym „aktorom” wspaniałego występu, Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu cudnych strojów dla aktorów , a uczniom klasy I dziękujemy za gościnny udział
Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień – 6 grudnia, wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i w tym roku także przybył do naszej szkoły. Już od rana zaczął odwiedzać dzieci w klasach i rozdawać prezenty.
Okazało się, ze wszyscy byliśmy bardzo grzeczni, bo nikt nie został pominięty i każdy otrzymał jakiś upominek. Nie tylko dzieci ale także Pani Dyrektor, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły cieszyli się, że Mikołaj o nich pamiętał. Mamy nadzieję, że za rok też nikt nie dostanie rózgi i Mikołaj znów nas odwiedzi.
Dnia 29.listopada 2017 r. uczniowie klasy: O, I, II i III wraz z wychowawcami, pojechali do MOK w Jarosławiu na spektakl pt. „Zaklęte granie”. Tam mieli okazję podziwiać kunszt aktorów Teatru ARTENES z Wrocławia. Spektakl pt. „Zaklęte granie” przygotowany został z myślą o ukazaniu problemu, jakim jest spędzanie przez dzieci zbyt dużej ilości czasu przed komputerem....
Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymują w prezencie wymarzone tablety. Dając je, wujek i ciocia zastrzegają, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamanie tej zasady może stać się przyczyna kłopotów i niebezpieczeństw. Pewnego dnia, niepomne przestróg dzieci łamią zasady i zaczynają grać bez ograniczeń. Staje się to przyczyną wielu niespodziewanych perypetii i przygód, które sprawią, że Tomek i Zuzia zrozumieją, iż przestrogi dorosłych były mądre i miały głębokie uzasadnienie. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia. Spektakl przemawiał do dzieci przede wszystkim obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano również o wszystkich atrybutach prawdziwej baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, o czym mogą świadczyć gromkie brawa oraz pytania o kolejny wyjazd.
„…Miś, choć mały, choć nieśmiały,
Wielkie serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma.”
Święto Pluszowego Misia wpisało się na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły. Tegoroczne spotkanie poświęcone było najpopularniejszemu misiowi – Uszatkowi oraz Kubusiowi.
Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli do szkoły swoje maskotki. Różnokolorowe, mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. Najwięcej emocji w czasie zabawy dostarczyły dzieciom „misiowe konkurencje”, czyli: „Krzyś ciągnie misia”, „Baryłka miodu”, „Skoki Tygryska”, „Urodziny misia”. Uczestnicy wszystkich konkurencji otrzymali „małe co nieco” w postaci słodkości.
Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa. Uczniowie klasy II i III zostali zachęceni do przeczytania książki pt „ Kubuś Puchatek, aby wziąć udział w konkursie na temat przeczytanej lektury. Trudno wyobrazić sobie świat bez tej przytulanki. W dobie bajek, w których często zwycięża zło, wśród kreskówek z drastycznymi scenami właśnie miś jawi nam się jako najlepszy przyjaciel małego człowieka. Rozbudza i kształtuje w nim wartości moralne. Zainteresowanie uczniów tym świętem świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ciągle ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija.
Biblioteka Szkolna ogłasza konkurs czytelniczy dla klas II – III
„HERBATKA U KUBUSIA PUCHATKA”
Cele konkursu:
Regulamin konkursu
5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, a Dzień Postaci z Bajek wspaniałą okazją do tego, by zanurzyć się w bajkowym świecie, który wszyscy od najmłodszych po najstarszych tak uwielbiają. Nasza Biblioteka po raz kolejny przyłączyła się do obchodów tego święta.
9 listopada sala gimnastyczna w naszej szkole zmieniła się w bajkową krainę. „Na jednej wielkiej scenie różne postaci się spotkały i dały wielkie przedstawienie, bo taki zamiar właśnie miały”.
Celem tego spotkania było nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na wychowawczą i edukacyjną rolę dobrych bajek, które nie tylko opisują świat własnym językiem, ale często uczą rozróżniania dobra od zła, uczą prawidłowych postaw pełnych empatii, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym. Było wesoło i kolorowo a wszystko to dzięki tym uczniom, którzy stanęli na wysokości zadania i włączyli się do wspólnej zabawy w przebieranie oraz zorganizowanie przedstawienia pt. „Baśniowy ambaras”.
A zatem dzieciaki kochane, jeśli chcecie, by baśnie nadal żyły… Droga dziewczynko, chłopczyku miły, czytajcie baśnie, czytajcie i swoją fantazję rozwijajcie
„I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogatym
historią swą, mową, sztuką te trzy kwiaty
trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń
muszą wciąż kwitnąć by kraj dalej trwał
Bez historii, mowy, sztuki
Bez mądrości tej z nauki
naród się zamieni w bezimienny kraj”
Grechuta
11 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jana Balickiego w Morawsku włączyli się w uroczyste obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Już od siedmiu lat jest w naszej gminie tradycja organizowania z tej okazji rajdu Nordic Walking z Muniny do Morawska. Marsz kończy się złożeniem kwiatów pod pomnikiem, znajdującym się na placu przy kościele parafialnym, upamiętniającym poległych na ziemi katyńskiej żołnierzy pochodzących z Morawska.
W tym roku uczestnicy udali się pod pomnik, by pomodlić się za wszystkich poległych w walkach o wolność naszej ojczyzny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego kwiaty złożyli przedstawiciele władz gminy Panowie: Antoni Gwóźdź Przewodniczący Rady Gminy, Edward Pączka dyrektor ZEAS-u oraz Pani Irena Poćwierz sołtys wsi Morawsko. Następnie kwiaty i znicze złożyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Morawsku wraz z Panią dyrektor Grażyną Młynarską
Po złożeniu wiązanek, ksiądz Andrzej Bujny proboszcz parafii Morawsko poprowadził modlitwę za zmarłych w obronie ojczyzny, następnie głos zabrali Panowie: Edward Pączka i Antoni Gwóźdź, przypominając w swoich wystąpieniach trudne losy naszej ojczyzny, która niejednokrotnie musiała walczyć o niepodległość i utrzymanie wolności. Wskazywali także jak ważne jest, aby pamięć o naszej przeszłości przekazywać kolejnym pokoleniom. Dlatego udział uczniów naszej szkoły w tej uroczystości był niezwykle ważny, bo uczą się w ten sposób szacunku do historii i tradycji swojej ojczyzny.
Dalszy ciąg obchodów Święta Niepodległości miał miejsce we wtorek 14 listopada w szkole, podczas akademii przygotowanej z tej okazji przez Pana Grzegorza Rokosza. Miała ona charakter prezentacji multimedialnej połączonej z aktywną dyskusją, podczas której uczniowie przypominali wiadomości o symbolach Polski i ich poszanowaniu, a także o najważniejszych wydarzeniach i postaciach z naszej historii.
Po wycieczce nadszedł czas na zajęcia praktyczne. Zdobyta wiedza pozwoliła uczniom przystąpić do dalszej części projektu, czyli organizowania swoich klasowych poletek. W przygotowaniu terenu pomogli uczniom, szczególnie tych najmłodszych klas, rodzice. Dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do wykonywania swoich zadań wiedząc, że w ten sposób mogą przyczynić się upiększenia swojej miejscowości i terenu blisko szkoły. Dzięki praktycznym zajęciom mogą obserwować wzrost i rozwój roślin, spędzą też czas na aktywności fizycznej, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju młodych ludzi.
Sadząc rośliny i dbając o nie dzieci mają możliwość w praktyce zdobywać wiedzę przyrodniczą, poznawać nowe rośliny i sposób ich uprawy. Taka forma zajęć daje im satysfakcję, że mają wpływ na wygląd swojej miejscowości i mogą kształtować przestrzeń wokół szkoły. Samodzielnie wykonane zadania uczą też odpowiedzialności za to, co je otacza i szacunku do przyrody.
Po zakończeniu pierwszych prac związanych z przygotowaniem terenu i posadzeniem roślin wszystkich uczestników czekała nagroda, czyli piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek, przygotowany przez rodziców.
Dzięki udziałowi w tej inicjatywie dzieci uczą się, że dbanie o najbliższe otoczenie jest nie tylko obowiązkiem wszystkich, ale daje też mnóstwo radości, satysfakcji z wykonanej pracy i wspiera ich rozwój.
Dzień 20 października 2017r w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość pasowania uczniów Szkoły Podstawowej im.Bł.ks. Jana Balickiego w Morawsku.
Pani dyrektor Grażyna Młynarska powitała uczniów, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała uczniów klasy pierwszej, którym następnie oddała głos.
Pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Brawa były dowodem, że dzieci przygotowały się na przysłowiową piątkę.
Po zakończonej części artystycznej w niezwykłej podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia .
,,Pasuję Cię na ucznia” – mówiła, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Na zakończenie uroczystości zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci udały się na słodki poczęstunek.
Wyjazd do Bolestraszyc został zorganizowany 10.10.2017 r. w związku z Projektem Stowarzyszenia „Razem w przyszłość w Morawsku”, który zakłada zagospodarowanie terenu przy szkole na poletka, gdzie dzieci z poszczególnych klas będą sadzić i wysiewać rośliny. Inicjatywa zyskała dofinansowanie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i skierowana jest do uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Morawsku.
Aby dzieci zrozumiały na czym polega planowanie przestrzeni, jak należy sadzić rośliny i prawidłowo je pielęgnować udały się na zwiedzanie Arboretum w Bolestarszycach gdzie jednoczą się historia i czas współczesny. Historyczne założenie obejmuje park i dwór, w którym w połowie XIX w. mieszkał i tworzył znakomity malarz Piotr Michałowski.
Do Arboretum należy także dziewiętnastowieczny fort dawnej Twierdzy Przemyśl. Wiekowe drzewa, pozostałe z dawnych ogrodów zamkowych, stanowią malowniczy akcent wśród nowych nasadzeń, na które składają się gatunki obcego pochodzenia i rodzime drzewa, krzewy oraz rzadkie, zagrożone, ginące i chronione gatunki roślin. Arboretum nawiązuje do starych tradycji małopolskich ogrodów. Podczas praktycznej lekcji przyrody uczniowie poznali różnorodne rodzaje roślin, zapoznali się ze sposobem ich uprawy i pielęgnacji.
Wycieczka zakończyła się pysznym obiadem w malowniczo położonej Willi Bolestraszyce. Zdobyta wiedza pozwoli uczniom przystąpić do dalszej części projektu czyli organizowania swoich klasowych poletek, tym bardziej, że na zakończenie prac czeka ich jeszcze piknik z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
4 października uczniowie klas 4-7 wraz z opiekunami uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zamościa. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie ogrodu zoologicznego.
Pobyt w Zamościu zaczęliśmy od lekcji przyrody. Uczyliśmy się rozpoznawać liście drzew i poznawać ich funkcję w przyrodzie. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę, jak je dokarmiać, aby nieświadomie nie zaszkodzić.
Później wybraliśmy się zwiedzać ZOO i poznać jego mieszkańców. Małpy przygotowały dla nas specjalny pokaz akrobacji na gałęziach i linach. Nawet najmłodszy mieszkaniec zoo – Bodzio, próbował zwrócić naszą uwagę nieudolnie skacząc z drzewa na trawę.
Pobyt w Zamościu zakończyliśmy spacerem po starówce, podziwianiem zabytków architektury renesansu i zakupem pamiątek, które pozwolą nam zachować w pamięci miłe wspomnienia.
4 września 2017 roku w naszej szkole zainaugurowano rok szkolny 2017/2018.
Po uroczystej mszy św. w szkolnej sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała Dyrektor Szkoły pani Grażyna Młynarska.
Zgodnie z reformą oświaty w klasach pierwszych, czwartych i siódmych będzie wdrażana nowa podstawa programowa.
Po okolicznościowych przemówieniach Pani Dyrektor uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.
W nowym roku szkolnym życzymy uczniom oraz nauczycielom wielu sukcesów i satysfakcji.
Rok szkolny 2017/2018 rozpoczyna się w dniu 4 września 2017 r.
godz. 8.00 – msza święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
godz. 9.00 – rozpoczęcie roku szkolnego uroczystym apelem oraz spotkaniem z wychowawcami w budynku szkoły
Ze względu na uroczysty charakter wydarzenia przypominamy wszystkim o odpowiednim wyglądzie zewnętrznym. Obowiązuje strój galowy (białe bluzki, koszule i czarne lub granatowe spodnie/spódniczki).
No i stało się… Wyczekane, upragnione, zaplanowane wakacje stały się faktem. Wraz z dźwiękiem ostatniego dzwonka na korytarzach naszej szkoły wszystkim udzieliła się atmosfera wakacyjnej swawoli. I to, że jeszcze kilka dni temu niektórzy zakuwali wzory i definicje, w ostatni piątek roku szkolnego nic nie znaczyło.
23 czerwca tego roku miał jednak szczególną wymowę, bo wspólnie żegnaliśmy odchodzącą na emeryturę nauczycielkę języka polskiego - panią Janinę Kamińską.
Uroczystości rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. proboszcza Andrzeja Bujnego, który część homilii poświęcił pani Janinie, jej wieloletniej pracy w szkole. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do szkoły. Tu najlepsi odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa a także nagrody i wyróżnienia za ciężką pracę w czasie całego roku szkolnego.
Po tej radosnej części przyszedł niestety czas na pożegnania…
Uczniowie klas IV i VI pod kierunkiem pani Alicji Gwóźdź zaprezentowali piękny i wzruszający program artystyczny, w którym z łezką w oku dokonali podsumowania długiej bo 33-letniej pracy w szkole Pani Janiny.
Pani dyrektor G. Młynarska podziękowała Pani Janinie za olbrzymie serce, pracę i troskę o sprawy szkoły. Podkreśliła, że jej droga zawodowa wskazywała na prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej, którą potrafiła połączyć z wykonywaniem swoich obowiązków z pasją.
Powiedziała:
„Pani Jasiu!
W dniu tak ważnym i znaczącym zwracam się do Pani w imieniu całej Rady Pedagogicznej i pracowników szkoły, ze słowami gorących podziękowań za Pani wieloletnią pracę, za wysiłek i trud wychowawczy, za otwarte serce.
Z wielkim wzruszeniem żegnamy dziś Panią, która 33 lata swojego życia poświęciła pracy – szkole, uczniom i nam koleżankom i kolegom. Pani praca, pełna oddania, ogromnego poświęcenia, może być dla nas i naszych uczniów pięknym przykładem.
Wszystkie wspólnie spędzone chwile chcielibyśmy „ocalić od zapomnienia” i podziękować za skromność i życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość – dziękujemy:
- za to, że praca była Twoją pasją, dziękujemy za każdy dzień spędzony w naszej szkole,
- dziękujemy za sumienne wykonywanie swoich obowiązków,
- dziękujemy za przygotowane przez Ciebie programy artystyczne, nie tylko dla naszej szkoły, ale i środowiska
- dziękujemy za to, że nigdy nie liczyłaś godzin spędzonych z uczniami, w szkole,
- dziękujemy, że nigdy nie brakowało Ci wiary w swoich uczniów,
- dziękujemy za autorytet wśród rodziców i uczniów, koleżanek i kolegów,
Zakończenie pracy zawodowej jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Pamięcią ogarniamy minione lata. Dokonujemy pewnych podsumowań. To taka chwila, która zmusza do głębokich refleksji.
Żywimy przekonanie, że odczuwa Pani pełną satysfakcję ze swojej pracy z dziećmi w tej szkole.
Pani Jasiu proszę pamiętać, że emerytura to nie koniec - to początek nowego życia, w którym wreszcie znajdzie Pani czas dla siebie, na realizację swoich marzeń i pasji. Jak pisał ks. Jan Twardowski „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…”
W imieniu koleżanek i kolegów oraz własnym, życzę Pani zdrowia na długie lata, radości i dni wolnych od trosk i kłopotów. Mamy nadzieję, że zechce Pani podtrzymać serdeczne więzi ze szkołą i nami, prosząc jednocześnie o zachowanie nas w sercu i pamięci.
Jeżeli z mojej strony pojawił się przez te wszystkie lata jakiś nietakt – to przepraszam. Proszę przyjąć od nas wszystkich najlepsze życzenia.”
Następnie głos zabrała Pani Jasia, która ze wzruszeniem podziękowała zgromadzonym osobom za miłe słowa skierowane pod jej adresem.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Do szkoły wrócą dopiero 4 września .
Powered by aSc EduPage