• 05.12.2022 – 09.12.2022

Dzień Górnika i odwiedziny Św. Mikołaja to kolejne wydarzenia w naszej szkole w czasie, których wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klasy 3 na swoich zajęciach korzystali z okularów ClassVR.

12.12.2022 r. – 16.2022

Na lekcji języka polskiego w klasie szóstej uczniowie nagrywali wywiad z twórcą hobbitów - J. R. R. Tolkienem, w roli którego na pytania „uczniów - dziennikarzy” odpowiadał Tomasz Kleczewski.   Na zajęciach korzystano ze sprzętu otrzymanego w ramach programu

Projektowanie na zajęciach fotograficznych to szerokie pojęcie. Pomagają nam sprzęty otrzymane z programu Laboratoria Przyszłości.

Warsztaty oraz zajęcia z zastosowaniem drukarki 3D cieszą się dużą popularnością Drukarki 3D można wykorzystać do najróżniejszych celów, dzięki dużej różnorodności drukarek, a także materiałów wykorzystywanych do druku oraz z uwagi na rozwijającą się technologie, można tworzyć naprawdę szczegółowe modele dobrej jakości. Wykonane prace nie tylko prezentują się estetycznie, ale przede wszystkim mogą na przykład pełnić funkcje edukacyjną, rozrywkową czy nawet dekoracyjną.

19.12.2022 – 22.12.2022

Szkolna wigilia nie może odbyć się bez Jasełek, dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd i wspólnego posiłku. Także młodzi artyści pochwalili się umiejętnościami muzycznymi. A grupa przedszkolna oraz popisy naszych muzyków skradły wszystkie serca swoim występem. W czasie Jasełek wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Podczas lekcji informatyki uczniowie klasy 5 zostali zapoznani ze sposobem obsługi drukarki 3D. Uczniowie dowiedzieli się jakiego formatu mogą być pliki do wydruku, jak zmienić filament i uruchomić drukowanie. Uczniowie obserwowali także etapy przykładowego wydruku gwiazdek.