• Rozliczyliście się już za 2023 rok?

W naszej szkole w tym roku został założony Uczniowski Klub Sportowy - Płomyk Morawsko

Istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na nasz klub. Całość z tych wpłat przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego dla naszych uczniów.

Jak to zrobić:

- w pozycji 124 wpisujemy KRS 0000197334

- w pozycji 126 cel szczegółowy 1,5% wpisujemy:

Uczniowski Klub Płomyk Morawsko,

37-514 Munina,

Morawsko 203 B

- w pozycji 127 Wyrażam zgodę robimy znak x

Tym, którzy wspomogą nasz UKS w ten sposób z góry dziękujemy.

• BohaterON w naszej szkole

• BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

• „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”

• Ferie to okres przerwy w nauce szkolnej, trwający kilka tygodni, który umożliwia uczniom odpoczynek od zajęć lekcyjnych. Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej jest dostępny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”.

Ponadto, na stronie https://www.gov.pl/.../bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men... zamieszczone są informacje dla rodziców/opiekunów, organizatorów oraz uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom/opiekunom odpowiednie przygotowanie dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

• Najlepsi w siatkówce

• 18 stycznia w Muninie odbyły się gminne zawody w ramach igrzysk młodzieży szkolnej w piłce siatkowej. W zawodach wzięło udział 6 szkół z terenu Gminy Jarosław.

W turnieju chłopców nasza szkoła nie dała szans rywalom zdecydowanie wygrywając wszystkie mecze i wszystkie sety. Zajęliśmy pierwsze miejsce i z dużymi szansami będziemy reprezentować nasz region na zawodach powiatowych.

Nasze dziewczyny dzielnie walczyły i po wyrównanej grze zajęły 4 miejsce. Było tam wszystko: stres , płacz , wyrzucenie trenera ale ogólnie dużo emocji i fajna zabawa.

Turniej ten na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, wielkie gratulacje dla chłopaków i powodzenia w kolejnej fazie.

Dziewczyny grały w składzie:

Diana Konieczny,

Weronika Biega,

Karolina Gwóźdź,

Kamila Zięba,

Amelia Kłos,

Milena Naziemkowska,

Gabriela Myłek i

Magdalena Nietrzeba.

Chłopcy grali w składzie:

Wiktor Młynarski,

Fabian Dziedzic,

Mikołaj Pels,

Szymon Lachowicz,

Bartosz Myłek,

Piotr Kąfera,

Michał Rogała,

Tomasz Kleczewski,

Michał Pajda i

Filip Kaleta.

• PCN „Łukasiewicz” u naszych uczniów

• 17 stycznia w naszej szkole gościliśmy interaktywną wystawę mobilną Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Wystawa zawierała kilkanaście eksponatów, pokazujących esencję tego, co można zobaczyć, dotknąć i wypróbować w siedzibie PCN Łukasiewicz w Jasionce. Większość eksponatów, z których korzystali nasi uczniowie zachęcała do samodzielnego eksperymentowania. Dzięki temu eksponaty i cała wystawa wzbudziła ciekawość dzieci i zachęciła je do zadawania bardzo mądrych pytań, na które odpowiadali animatorzy. Panowie animatorzy dostosowali prezentowane eksperymenty do kategorii wiekowych naszych dzieci, tak, aby każde z nich mogło zrozumieć pewne zjawiska. Dziękujemy animatorom PCN „Łukasiewicz” za odwiedziny w naszej szkole.

• Gminne Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

• 10 stycznia w Surochowie uczniowie klas młodszych ze szkół z terenu gminy Jarosław rywalizowali w zawodach w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwester Sznaj i Kuba Duda w turnieju chłopców oraz Gabriela Myłek i Milena Naziemkowska w turnieju dziewcząt. Obie nasze drużyny zajęły w turnieju drugie miejsce.

Fot. Grzegorz Bursztyka.