• Zostaliśmy Zaelektryzowani

• W dniu 29 marca w uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji przeprowadzonej przez grupę Zelektryzowani. Nasi goście udowodnili nam, że fizyka i chemia to nie tylko zbiór skomplikowanych reguł i zasad, których musimy się nauczyć, ale też mnóstwo praktycznej wiedzy przydatnej w życiu codziennym.

Pokaz przybliżył nam ułamek wiedzy naukowej w przystępny nawet dla najmłodszych uczniów sposób.  Mogliśmy z bardzo bliska przyjrzeć się i doświadczyć widowiskowych eksperymentów chemicznych z gazami takimi jak hel, azot czy propan.  Niektórzy z nas mieli okazję przemówić innym głosem 😉

• Matematyka jest jak kurz - jest wszędzie i już!

• Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Poprzez udział w grach i zabawach matematycznych pokazuje inną stronę tej nauki.

Matematyka otacza nas wszędzie.  Mamy z nią do czynienia w niemal każdej czynności naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto.  W naszej szkole Dzień Matematyki obchodziliśmy dzisiaj.

Przedszkolaki jak i uczniowie klas 1 – 3 brali udział w zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych. Uczniowie liczyli, kolorowali, układali cyfry z własnych ciał. Nie zabrakło także zabawy z kodowaniem i szukaniem ukrytych w całej szkole cyferek.

Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości.

Czas upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie klasy poradziły sobie wspaniale!

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

• „Dobrze, Panie, żeś mnie upokorzył…

dobrze, abym doskonalej wierzył, ufał, miłował…”

Bł. ks. Jan Balicki

REGULAMIN II  SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O PATRONIE SZKOŁY

- Bł. ks. Janie Balickim

rok szkolny 2022/2023

Cele konkursu:

• popularyzacja biografii Patrona szkoły
            •  wzbogacanie wiadomości o Bł. ks. Janie Balickim
            • kształtowanie postaw religijnych
            • kształtowanie umiejętności współpracy i współzawodnictwa
            • wdrażanie uczniów do korzystania z różnych źródeł wiedzy i samokształcenia

Uczestnicy :

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas IV - VIII szkoły podstawowej

Zasady :

• Eliminacje konkursowe odbywają się w  jednej kategorii wiekowej:  klasy IV - VIII

Forma konkursu:

• Konkurs odbędzie się 30 marca 2023 r. o godz. 11:20 w sali gimnastycznej w formie ustnej.
            • Uczniowie każdej klasy typują po dwóch reprezentantów, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w konkursie.

Obowiązująca literatura:

• Materiały do konkursu będą do pobrania na stronie internetowej szkoły w zakładce  - Konkurs Balicki.

Informacje dodatkowe:

• Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział, a laureaci nagrody .

materiały

• "Nigdy dotąd naprawdę nie należałam do nikogo..."

• W poniedziałek 27 lutego uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami udali się do Jarosławia, by w Miejskim Domu Kultury obejrzeć musical „Ania z Zielonego Wzgórza" na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery. Jest to opowieść o niezwykłej dziewczynce o ognistoczerwonych włosach, temperamencie równie ognistym oraz wyobraźni połączonej z wielkim sercem, które zmieniły spokojne i stateczne miasteczko Avonlea w pełną zawirowań emocjonalnych metropolię.

Spektakl, wyreżyserowany przez Annę Kasprzyk, wzbogacony został o liczne piosenki autorstwa Michała Chludzińskiego, które podkreśliły niezwykłość postaci charyzmatycznej Ani, a jednocześnie dały okazję do wspólnej zabawy aktorów z widzami.

Dowcipny dialog, wartka akcja, błyskotliwa gra aktorów oraz wspaniałe wykonanie piosenek wywarły na nas ogromne wrażenie. W przyszłości chętnie wybierzemy się na kolejne spektakle przygotowane przez Teatr Cracovia.

• Uroczyste wręczenie stypendiów

• 7 marca 2023 r. odbyło sie uroczyste wręczenie stypendiów uczniom naszej szkoły.

Stypendium naukowe za bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe za pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/2023 wręczyli: Wójt Gminy Jarosław Pani Elżbieta Grunt i Dyrektor ZEAS - Pan Edward Pączka.

Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!

Foto: https://www.facebook.com/WojtGminyJaroslaw